שתף קטע נבחר

האב מרוויח פחות – ולא ישלם מזונות זמניים

בקשת האם לפסוק תשלום חודשי בסך 3,880 שקל נדחתה בביהמ"ש לאחר שנמצא כי הצדדים חולקים משמורת משותפת והיא משתכרת יותר מהאב

בית המשפט למשפחה באשדוד דחה לאחרונה בקשה לפסיקת מזונות זמניים שהגישה אם לילד בן 6 נגד אביו. השופטת עפרה גיא קבעה כי מאחר שהאב מקיים משמורת משותפת על הילד והוא מובטל כרגע, בעוד האם עובדת וגרה עם הילד בדירה בבעלותה, אין בסיס לפסיקת מזונות.

 

בני הזוג התגרשו בשנה שעברה. בהליך אחר נקבעה חלוקת זמני השהות אצל האב פעמיים בשבוע כולל לינה, וכן כל סוף שבוע שני. הקטין גר עם האם בדירה שבבעלותה הכפופה להלוואת משכנתה שהחזריה החודשיים עומדים על 4,000 שקל.

 

לפני כחודשיים הגישה אמו של הילד תביעה למזונות באמצעות עו"ד דוד ונטורה. במסגרת זו היא ביקשה לפסוק עבור הילד מזונות זמניים בסך 3,880 שקל לחודש. היא ציינה כי שכרה החודשי עומד על 11,000 שקל.

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

האב, שיוצג על ידי עו"ד רעות שדה, טען כי האם צברה זכויות סוציאליות במקום עבודתה והיא מקבלת הטבות הכוללות בין היתר רכב צמוד ודלקן. לדבריו הוא עבד עד יולי 2020 והשתכר כ-7,500 שקל לחודש. כיום הוא מתקיים מדמי אבטלה בגובה 4,000 שקל, ולמעט חודשיים בתחילת 2021 שבהם השתכר כ-7,000 שקל לחודש, הוא מובטל.

 

האב הכחיש את הצרכים שפורטו בבקשת האם וכפר בחבותו לשאת במזונותיו הזמניים של הקטין. הוא טען כי הוא שוהה עם הילד מעבר לחלוקת זמני השהות שנקבעה ולמעשה מקיים משמורת משותפת. בנסיבות אלה לדבריו אין לחייבו במזונות ויש לקבוע כי באחריות כל אחד מהצדדים לדאוג למזונות הקטין בעת שהוא שוהה במחיצתו.

 

ואכן, השופטת עפרה גיא קיבלה את עמדתו. היא כתבה כי מרבית הצרכים שנתבעו על ידי האם לא גובו באסמכתאות. בפסק הדין צוין כי בשלב זה של מזונות זמניים בית המשפט אינו נכנס בעובי הקורה ואינו מנתח באופן מקיף את הראיות שבפניו.

 

לאחר עיון בכתבי הטענות, נוכח גילו של הילד והדין החל על מזונותיו, וכן לאור הכנסות הצדדים וחלוקת זמני השהות, החליטה השופטת כי אין לחייב את האב בשלב זה להעביר לידי האם כל סכום שהוא לטובת מזונות הקטין וכל אחד מהצדדים יישא במזונות הילד בעת בה הוא שוהה במחיצתו.

 

האב חויב רק בחצי מהוצאות החינוך בכפוף להצגת קבלות על ידי האם או בהצגת מכתבי דרישה ממסגרות החינוך. בנוסף הוא חויב לשלם חצי מההוצאות הרפואיות החריגות שאינן מכוסות על ידי הביטוח הרפואי.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ האם: עו"ד דוד ונטורה
  • ב"כ האב: עו"ד רעות שדה
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים