שתף קטע נבחר

פארק המים שפיים יפצה מבקר ב-276 אלף ש'

בן 50 שבילה במקום דרך על רשת ניקוז שקרסה ונחתך ממסמר. נדחתה טענת הפארק שהרשת נשברה כי התובע "כבד גוף" והופעל עליה לחץ גדול

בית משפט השלום בקריות חייב לאחרונה את פארק המים שפיים לשלם כ-276 אלף שקל פיצויים לגבר כבן 50 שנפצע כשרגלו נכנסה לפתח ניקוז בבריכה. הפארק טען להגנתו שהתובע "איש כבד גוף", ורשת הפלסטיק שמכסה את הניקוז נשברה כשניסה לדלג מעליה, אך השופט ערן נווה הבהיר כי עצם העובדה שהמכסה נשבר מלמדת על אחריותו של הפארק.

 

התובע בילה בפארק המים שפיים בשלהי קיץ 2015 ובעת יציאתו מהבריכה, מסר את האבוב, עלה על מדרגה ונפצע ברגלו.

 

בתביעה שהגיש ב-2017 נגד החברה שמפעילה את הפארק הוא טען כי על המדרגה הייתה רשת ניקוז מפלסטיק. לדבריו, הרשת הייתה שבורה ורגלו נכנסה דרכה ונפגעה ממסמר.

פארק שפיים (ארכיון). למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
פארק שפיים (ארכיון). למצולמים אין קשר לכתבה(צילום: gettyimages)

הנתבעת טענה מנגד כי התובע, שהינו כבד גוף, ניסה לדלג והפעיל על הרשת לחץ שגרם לשבירתה. היא חיזקה את טענתה בכך שביקורת יומית לא גילתה שהרשת שבורה, ובכך שלא נפגעו מבקרים נוספים.

 

משכך טענה כי במידה והתביעה תתקבל יש להפחית 50% רשלנות תורמת של התובע מכל סכום שיתקבל. התובע הכחיש את הטענה שקפץ והפעיל כוח על מכסה הרשת.

 

השופט נווה קיבל את גרסתו של התובע בנוגע לנסיבות הפגיעה. הוא ציין שאמנם לא ניתן לקבוע אם הרשת כבר הייתה שבורה או שהתובע שבר אותה, אך להתרשמותו התובע לא קפץ או הפעיל עליה לחץ בלתי סביר, ועצם העובדה היא נשברה מלמד על אחריותה של הנתבעת. יחד עם זאת, בשל הספק, השופט הטיל אשם תורם בשיעור 20% על התובע.

 

על מנת לחשב את סכום הפיצויים דן השופט בשאלת בסיס השכר של התובע, שהינו רופא שיניים ומרצה. התובע טען כי הועסק בחמישה מקומות עבודה והשתכר כ-25 אלף שקל בחודש אולם לא סיפק לכך הוכחות. לצורך החישוב שכרו הועמד על 10,000 שקל בלבד, בהתאם לשכרו הרבעוני טרם התאונה על פי נתוני המוסד לביטוח לאומי.

 

בסך הכל, בגין כאב וסבל, הפסד השתכרות בעבר, הפסד השתכרות בעתיד והפסד פנסיה ותנאים סוציאליים, עזרת צד ג' בעבר ובעתיד ונסיעות, פסק השופט לטובת התובע פיצוי של 224,032 שקל, בצירוף 20% שכר טרחת עו"ד ומע"מ.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • שמות באי כוח המייצגים לא צוינו בפסק הדין
  • עו"ד מור דביר עוסקת בנזיקין
  • הכותבת לא ייצגה בתיק
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים