שתף קטע נבחר

זוכתה גננת שהואשמה שביקשה מילדים להכות בת 4

הפרקליטות טענה שעובדת בצהרון הושיבה על כיסא ילדה שהכתה אחרים, ואמרה להם להחזיר לה. אבל השופט דב פולוק קבע שהטענה לא הוכחה

בית משפט השלום בירושלים זיכה לאחרונה גננת שהואשמה בעבירה של תקיפה באמצעות אחר: בכתב האישום נטען שהיא הושיבה בכוח בת 4 על כיסא במרכז הגן והורתה לילדים בגן להכות אותה משום שהרביצה לילדים אחרים, אולם השופט דב פולוק קבע שהדבר לא הוכח.

 

לפי כתב האישום האירוע התרחש ב-2019: גננת בצהרון העירה לאחת הילדות שתפסיק להרביץ לילדים האחרים. לאחר שהילדה לא נשמעה לה היא הושיבה אותה על כיסא באמצע הגן והורתה לילדים האחרים להכות אותה כדי "שתדע איך זה מרגיש". צוין שהילדה בכתה וביקשה לקום אך הגננת סירבה, ובהוראתה הכו כמה ילדים את הילדה בראשה.

 

בפני בית המשפט הובאו ראיות לבעיות משמעת בצהרון שהתבטאו באלימות בין הילדים. מי שהיה מעורב בהתנהגות לא ראויה הושב על כיסא מסוים בגן על מנת שיהרהר על מעשיו. סייעת שעבדה באותו היום בגן העידה בפני בית המשפט שהיא ראתה ש"רק" ילד אחד הכה את הילדה כאשר היא הושבה בכיסא והיא לא יודעת מי זה היה.

אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

סייעת אחרת העידה כי עסקה באותו זמן בחיתוך ירקות במטבח, ולא ראתה אם ילדים הרביצו לילדה בעקבות דברי הגננת.

 

הגננת, שיוצגה על ידי עו"ד דוד טובול, העידה שאמרה לילדה שאם היא תמשיך להרביץ לילדים, הם ירביצו לה בחזרה. לשאר הילדים אמרה שאם הילדה מרביצה להם – שיחזירו. היא הכחישה שילדים הרביצו לילדה בעקבות דבריה. לטענה שהילדה רק ישבה בכיסא ולא המשיכה להרביץ.

 

אבל לאחר שהתרשם מהראיות ושמע את העדים החליט השופט פולוק לזכות את הגננת. הוא ציין כי העובדה שהסייעת לא ידעה לומר מי הילד שהרביץ לילדה כאשר ישבה בכיסא מטילה ספק בעדותה, וגם במסרון ששלחה לממונה על הצהרון שבו סיפרה לה על האירוע היא לא ציינה את שמו של הילד.

 

השופט הסביר שעדותה דווקא שוללת את אשמת הגננת, מכיוון שניתן להסיק מכך שילדי הגן לא הבינו מדבריה של הגננת שמותר להכות את הילדה ובפועל הם לא באו להכותה. גם אם ילד אחד אכן הכה את הילדה, אין בהכרח קשר בין זה לבין הוראה מהגננת – קשר שהיה על המדינה להוכיח.

 

הוא התרשם שגם גרסת הסייעת הנוספת לא מבססת אשמה של הגננת. כמו כן, אמה של הילדה ציינה בהודעה שמסרה שכאשר אספה אותה מהגן היא התנהגה "רגיל". לטעמו של השופט זה לא מתיישב עם חוויה טראומטית בה כביכול היא הוכתה על ידי ילדי הגן בהוראת הגננת.

 

לבסוף ציין השופט כי יש אי נוחות באמירתה של הגננת לילדים, שכן מצופה ממנה למנוע אלימות ולא להתיר להם לגמול זה לזה, אולם הוא התרשם שהגננת דוברת אמת, שאין בדבריה הוראה לתקוף את הילדה ושאין ראיה שהילדה אכן הותקפה בעקבות הדברים.

 

  • להכרעת הדין המלאה – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המאשימה: פרקליטות מחוז ירושלים
  • ב"כ הגננת: עו"ד דוד טובול
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים