שתף קטע נבחר

האם הנשיא פגע ברגשות החילונים?

ב"שינוי" כועסים על דבריו של נשיא המדינה משה קצב, על כך שיש לכבד את שומרי המצוות, כי בזכותם העם היהודי קיים. ח"כ פריצקי (שינוי): אי אפשר להשתלח בציבור החילוני

סערה פוליטית בעקבות התבטאויותיו של נשיא המדינה משה קצב, בראיון לעיתון החרדי "קול העיר", היוצא לאור בבני ברק.
בראיון לכתב ישי ויינר, שהתפרסם בשבוע שעבר, אומר קצב כי "אני בעזרת השם מקווה להשאיר חותם עם סגנון יותר לאומי ויותר יהודי. אני חושב שלהיבט הזה של הבלטת קודשי ישראל, אין לכך קשר אם האיש הוא דתי או חילוני. מי שדתי, ששומר ופועל לחיזוק קודשי ישראל, וגם מי שהוא חילוני, ואני אומר את זה לכל טומי לפיד ויוסי שריד למיניהם - הם כאנשים מתקדמים בהשכלה שלהם ומודרניים בתפיסת חייהם ובאורח חייהם, גם להם ולדומיהם אני אומר: אתם חייבים לנהוג בכבוד וברגישות למי שבזכותם העם היהודי קיים. ועל כך אין שום ספק: העם היהודי לא היה קיים, אלמלא לא היה שומר תורה ומצוות. אילו החילוניות היתה משתלטת עלינו במאות השנים האחרונות, היינו כבר מפורדים ומפוזרים".
ב"שינוי" הביעו כעס על דברי הנשיא: ח"כ יוסף פריצקי (שינוי) אמר אתמול (יום א') כי "קצב הוא נשיא מדינת ישראל ולא הרב הראשון לציון וכנשיא המדינה הוא סמל הממלכתיות". לדברי פריצקי, "קצב יורק לבאר שהוא לא רק שותה ממנה, אלא צריך להרוות אותה. לו לא היתה קמה התנועה הציונית, אם היה נשאר יהודי בכלל, קצב היה יושב עכשיו באיראן תחת שלטון אייטולות ולא היה אזרח מספר 1 של מדינת ישראל".
"אי אפשר להשתלח כך בציבור החילוני" זועם פריצקי. "אותו ציבור שמשלם מסים, משרת בצבא ועובד בשביל כל המדינה". פריצקי הוסיף כי אם קצב לא היה מתנצל, הוא היה מתחיל לפעול בהליכי הדחתו, ולמרות שהתנצלותו של קצב היתה מגומגמת ולא מספקת, את הליכי ההדחה הוא ידחה בינתיים. "אני נוהג בו בכבוד, שהוא כנראה לא נוהג בי, כי כי בכל זאת הוא הנשיא".
יו"ר מרצ יוסי שריד אמר כי הנשיא טילפן אליו הבוקר והבהיר לו כי הכותרת שובשה, והוא לא אמר כך את הדברים. קצב אמר לשריד כי הוא מכבד אותו ואת ח"כ לפיד. לדברי שריד, הוא מקבל את הבהרותיו של קצב.
ח"כ אבשלום וילן ממרצ אמר כי הוא שולל את עמדתו של ח"כ פריצקי לפתוח בהליך הדחה. לדבריו, מגיעים לנשיא קצב 100 ימי חסד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נשיא המדינה, קצב. בעזרת השם מקווה להשאיר חותם יותר יהודי
צילום: איי פי
אתר הכנסת
ח"כ פריצקי. אני נוהג בו בכבוד
אתר הכנסת
מומלצים