שתף קטע נבחר

האב האלים התנגד - אבל הבנות ילמדו בעיר אחרת

הילדות עברו להתגורר עם אימן במקלט לנשים מוכות בעיר אחרת ונרשמו שם למסגרות חינוך. שופט קיבל את בקשתה להשאיר אותן בבתי ספר אלה

בית המשפט למשפחה בירושלים קיבל לאחרונה בקשה של אישה לרשום את בנותיה למסגרות לימודיות בעיר שבה עברה להתגורר במקלט לנשים מוכות – וזאת חרף התנגדות האב. השופט ערן שילה קבע שטובת הקטינות להישאר לידה.

 

בני זוג לשעבר חתמו בסוף 2020 על הסכם גירושים שבו נקבע שהמשמורת על הבנות תהיה אצל האם, והאב ייפגש עמן פעם בשבוע ובכל סוף שבוע שני. בדיון שהתקיים לאישור הסכם הגירושים הבהיר הבעל שאין בכוונתו לתת לאישה גט, ולטענת האישה עד היום הוא מתנה זאת בתנאים שונים. בתחילת 2021 עברה האישה עם הבנות להתגורר במקלט לנשים נפגעות אלימות בעיר אחרת, ומאז הבנות לומדות שם.

 

האם הגישה לבית המשפט בקשה לרשום את הבנות למסגרות החינוך בעיר זו גם בשנת הלימודים הנוכחית. היא סיפרה שהיא אמורה לעזוב את המקלט בחודשים הקרובים אך בכוונתה להישאר באותה עיר, בין היתר כדי לשמור מרחק מהאב.

אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

לדבריה, בעלה ממילא לא מקיים את הסדרי הראייה באופן מלא וכאשר הבנות ישנות אצלו בסוף שבוע - הוא מסרב להחזירן למסגרות החינוך בימי ראשון. לכן, המשך הלימודים בעיר מרוחקת לא יפגע בהסדרי הראייה.

 

האב טען מנגד שאשתו בחרה לעבור להתגורר במקלט רק כדי לנסות להפעיל עליו לחץ למלא את דרישותיה. לדבריו היא בכלל לא מפחדת ממנו ואף הסכימה להיפגש איתו בכמה מקומות. לדבריו אין סיבה לנתק את הבנות מהסביבה שאליה הן רגילות. לטענתו, הסדרי הראייה אינם מתקיימים כסדרם מכיוון שהוא לא יודע היכן ממוקם המקלט והוא תלוי בהבאת הבנות אליו על ידי האם.

 

בתגובה לכך טענה האישה שהיא הופנתה למקלט על ידי גורמי הרווחה בעקבות כמה אירועי אלימות של בעלה, ושהוא מתנה את מתן הגט בכך שתחזור להתגורר בסמוך אליו.

 

השופט שילה קיבל את בקשת האם ואישר לרשום את הבנות ללימודים בעיר שאליה עברה. הוא ציין שההחלטה משמרת את המצב הקיים מכיוון שהבנות כבר משולבות במסגרות בעיר זו. הוא הוסיף שהאם היא ההורה המשמורן ולא ניתן למנוע ממנה להעתיק את מקום מגוריה, וברור שיהיה זה לטובתן של הבנות ללמוד בעיר שבה הן מתגוררות.

 

בנוסף ציין השופט כי האב לא הגיש לפני כן כל בקשה להשיב את הבנות לעיר שבה הוא גר, לרישומן למסגרות החינוך בעיר זו או לאכיפת הסדרי הראייה. האב גם לא הסביר מדוע יהיה זה לטובתן לחזור ללמוד בעיר מגוריו, ונראה שביסוד התנגדותו עומד רצונו לכפות על האישה לחזור לגור שם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ShutterStock
אילוסטרציה
ShutterStock
עו"ד אלינור ליבוביץ'
מומלצים