שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סערה בעקבות דבריו של אריאל זילבר

  בראיון ל"ידיעות אחרונות" קרא להומואים ולסביות "סוטים" ולקיבוצניקים "בני זונות"

  סערה בעקבות דבריו של אריאל זילבר בראיון שפורסם היום ב"ידיעות אחרונות", בהם יצא, בין השאר, נגד נטיות הומוסקסואליות ולסביות ואמר כי מדובר ב"סטיה" וכי "אני לא קורא להרוג אותם - שיחיו, אבל לא בבית ספרנו". האגודה הארצית של ההומואים והלסביות הכריזה, בתגובה, על מאבק בזמר, קראה להחרמת הופעותיו הקרובות (זילבר אמור להופיע הערב ב"קמלוט" ובשבוע הבא בפסטיבל הפסנתר בתל-אביב) וגינתה את הדברים בחריפות. הנה כמה מהדברים שנאמרו על-ידי זילבר במהלך הראיון ליואב בירנברג, שפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

  "אני ימני קיצוני, מצביע אביגדור ליברמן"

  לפגישה זילבר מגיע עמוס בכתבת מוסף שמבקרת את הפרטת האדמות החקלאיות על ידי הקיבוצים. היומיים שעברו מאז הפרסום לא הצליחו להרגיע אותו. "אני כועס על הקיבוצים", הוא אומר. "הקיבוצניקים הם בני זונות, עם האף למעלה. הם לא רוצים לעבוד. שנים הם תחמנו את המדינה, לא שילמו ביטוח לאומי כמו שצריך. אנשים רעים, מושחתים".

  - כשחיית בגן שמואל זה היה אחרת?

  "גם אז הם היו מושחתים. כשבאו אלינו פועלים מפרדס חנה, וגם פועלים ערבים יחפים בשביל לעבוד בפרדס, הלכתי והבאתי להם שק נעליים. אמרו לי: 'אתה מטורף? אלה לא צריכים נעליים, אלה אוהבים ללכת בלי'. אמרתי 'מה אתם, פסיכים?' והייתי בן 10-11. הם לא ממלאים את היעוד שלהם.
  "אנחנו במתת, שומרי הקרקעות של העם היהודי. ככה אני רואה את זה. אני יושב כאן כדי שיוכלו לבוא לפה עוד יהודים, שיראו שיש פה נס גדול שקמה מדינה יהודית. כל השמאל הזה, שיורק על המדינה היהודית, יש להם בתים בניו-יורק או בלונדון. זה השמאל השמן, הנהנתנים, כל המרצ והשינוי. הם פאשיסטים".

  - איפה אתה על המפה?

  "אני ימני קיצוני. אני בעד מדינת הלכה. הלוואי שהיה פה ראש ממשלה דתי. לפי דעתי יש רוב דתי בארץ. אני לא מקיים את המצוות, אבל אני דתי. איך אמר הרב קוק לבן גוריון: 'העגלות המלאות הן של היהודים הדתיים, העגלה הריקה היא של החילונים'. אין לחילונים מה להציע היום. יש להם רק לקנות ולחלות באיידס ולהיות הומו, לסבי, ולראות עירום מלא בכל מקום. טפו! אני רואה ילדות שמבליטות את הבטן. מי צריך את זה לכל הרוחות. תשים לה שרוולים ארוכים וצווארון".

  - אל תגיד לי שתמיד חשבת ככה.

  "תמיד חשבתי ככה. תמיד חשבתי שמחשופים זה נורא. לא משנה שאהבתי בחורות עירומות. אבל זה יצר".

  - מה יש לך נגד הומואים ולסביות?

  "לא אמרתי שלהיות הומו זה לא מוסרי, אמרתי שזו סטיה. סטייה מדרך הטבע. אם אתה לא מביא ילדים לעולם, אין לך שום סיבה להיות עם מישהו. אני לא הייתי מתחתן עם אשתי בחיים אם היא לא היתה נכנסת להריון. אז בסדר, הומואים יכולים לגדל חתול, או כלבה, או לאמץ ילד. אני לא אומר תהרגו אותם. שיחיו. יש לי כבוד אליהם, אבל לא בבית ספרנו, איך שאומרים. אולי יש לי אפילו חברים הומואים או לסביות, שיהיו בריאים, אבל אני, מבחינתי, סולד מזה".

  - גם מגראס אתה סולד?

  "עישנתי. עישון זה ביני לבין אלוהים. אבל הפסקתי לעשן אחרי שהבנתי שעובדים עלי. יש חבורה של אנשים שמעוניינת שאני אעשן, שאני אקנה סיגריות. אני לא מעונין לשתף איתם פעולה. אף פעם גראס לא היה לגיטימי ותמיד הרגשתי עם זה לא טוב. יש לי ילדים, וצריך לחנך אותם. אני לא יכול לחנך אותם על עקרונות שאני לא שומר. אני רואה את בתי הספר החילוניים, שלא נותנים כלום".

  - איפה הילדים שלך לומדים?

  "בבית ספר קיבוצי. הלוואי והייתי יכול לשים אותם בבית ספר דתי. לילדה יש חברים מהקיבוץ, אבל זה יעבור לה. היתה תקופה לפני שלוש שנים שהשארתי את הילדה שנה בבית. היא דווקא היתה מבסוטה, אני לימדתי אותה ערבית ואנגלית, ואשתי שושי, שהיא מורה לספרות, לימדה אותה ספרות, אנגלית, מתמטיקה. בסוף היא אמרה שהיא לא יכולה, היא רוצה חבר'ה".

  - גם נגד פולנים יש לך משהו. ואתה הרי חצי פולני.

  "אני רואה מה עושים פה. גם בדת, הפולנים הם האנשים הכי רעים שיש. כל הייסורים, החרמות, זה הכל בא מהפולנים, לא מהספרדים. עובדיה יוסף הוא נאור על ידם".

  - אם אתה כזה דתי, למה אתה לא חובש כיפה?

  "כי אני לא רוצה לחבוש כיפה. אני נוסע בשבת, אבל אם היה חוק מדינה שלא לנסוע בשבת, לא היה אכפת לי לנסוע".

  - אתה חי בין ערבים וגם המוסיקה שלך מושפעת מאד מהמוסיקה שלהם.

  "מה הקשר? זו מוסיקה וזו פוליטיקה. יש לי בעיה רצינית אתם, גם לי מותר הגדרה עצמית. אני לא רוצה פה מדינה שתהיה גם יהודית וגם ערבית".

  - בטח הצבעת ש"ס.

  "אני מצביע אביגדור ליברמן. הערבית יגמרו אותנו פה. אנחנו מוקפים מאתיים מיליון מוסלמים שרוצים לזרוק אותנו מפה. לא יעזור מה ניתן להם או לא, הם יגרשו אותנו בסוף, אם לא נהיה חזקים, מוסריים, אם היינו מדינה מוסרית אף כוח בעולם לא היה יכול לנו. אבל אנחנו עם חרא".

  - גם לערבים מגיעות זכויות?

  "אני קומוניסט בנשמה, מאמין שכולם שווים. אבל אם ערבי שחי פה לא מכבד את המדינה, לא מכבד את הדגל שלה, את ההמנון, את הנשיא, אז למה שאני אהיה בעדו. אחמד טיבי והנחש השני, שרץ לסוריה, מרגיזים אותי. אתה יודע כמה אסירים פלסטינים יש בסוריה? איזה שלושת אלפים. ומי שומע שמדברים עליהם? אם אנחנו לא היינו קיימים לא היה קיים עם פלסטיני. הם היו משחיתים אותם. גם המצרים, גם הסורים, גם הירדנים. היו כותשים אותם. ואם אחמד טיבי היה מצפצף, היו חותכים לו את הראש בשניה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים