שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מי מאגר נחל עוז הציפו את הרשות הפלסטינית
  מאגר המים של קיבוץ נחל עוז עלה על גדותיו. כתוצאה מכך נסגר לתנועה כביש נחל עוז-סעד. הפלסטינים טוענים כי המים גרמו להצפת שדות ברצועה. מקורות ומשרד התשתיות פתחו בחקירה

  3.5 מיליון קוב מים פרצו היום (ב') ממאגר המים שבקיבוץ נחל עוז וגרמו לסגירת הכביש סעד-נחל עוז. חלק מחברי הקיבוץ פונו מאחת השכונות בו, למרות שהמים לא חדרו לשטח הקיבוץ עצמו אלא פרצו לכיוון הכביש.
  מחקירת הקיבוץ עולה כי מאגר המים המיועד, לשדות חקלאיים, עלה על גדותיו. למרות זאת נבדק גם חשד כי מדובר בחבלה על רקע לאומני. במשרד התשתיות ובחברת מקורות פתחו בבדיקת המקרה.
  "מזל שהמים זרמו מחוץ לקיבוץ, אחרת היה נגרם כאן אסון כבד", אומר חבר קיבוץ ותיק, "לא מספיק פצצות המרגמה שעפות עלינו - עכשיו גם נחתה עלינו צרת המים". מקורות פלסטינים טוענים כי כמויות עצומות של מים זרמו מאז שעות הבוקר מכיוון נחל עוז לכיוון אדמות חקלאיות פלסטיניות ברצועה. על פי הפלסטינים עד כה הציפו המים כ-1000 דונם של אדמות פלסטיניות באזור שוג'אעייה.
  השר לאיכות הסביבה ברשות, יוסוף ספייה, אמר כי זרימת המים תפגע קשות בשטחים גדולים של אדמה פלסטינית, מה שיפגע בתוצרת החקלאית וישפיע לרעה על הכלכלה הפלסטינית. השר הפלסטיני הזהיר מ"אסון סביבתי" אם תימשך זרימת המים מכיוון נחל עוז לרצועה. הפלסטינים פנו למפקדת התיאום והקישור, וביקשו מהצד הישראלי לפעול במהירות לטיפול בבעיה ולהפסקת זרימת המים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום דייגו מיטלברג
  נחל עוז. ההצפה הגדולה
  צילום דייגו מיטלברג
  מומלצים