שתף קטע נבחר

יום של טרור: 2 הרוגים בפיגוע, מטענים בפ"ת ונתניה

מחבל מתאבד מהחמאס פוצץ עצמו בחניון תחנת הדלק בנווה ימין, סמוך לקבוצת נערים שהמתינו להסעה. בנוסף להרוגים, יש פצוע קשה, פצוע בינוני ושני פצועים קל. המחבל עצמו נהרג. במקביל לאירוע, פוצצה המשטרה באופן מבוקר מטענים שהתגלו בשוקי פתח תקוה ונתניה. הפלסטינים: הפיגועים יימשכו אם המו"מ לא יחודש

יום נוסף של אירועי טרור קשים ברחבי הארץ: בתחנת הדלק "מפגש השלום" באזור כפר סבא פוצץ עצמו מחבל איש החמאס, הרג שני נערים, אלירן רוזנברג ונפתלי לנצקורן, ופצע ארבעה נוספים, אחד מהם קשה. בשוק בפתח תקוה התגלה בסביבות השעה 08:30 מטען חבלה ופוצץ בשלום. גם בשוק בנתניה התגלה מטען חבלה שפוצץ באופן מבוקר. בעקבות האירועים הקשים, מכנס ראש הממשלה שרון הערב את הקבינט המדיני בטחוני (מימין: ידיעות נפרדות על ההרוגים ומועדי ההלוויות, הפצועים והדיוניים הבטחוניים).

פיגוע קשה ליד "מפגש השלום"

פיגוע תופת קשה הבוקר (יום ד') באזור כפר סבא: שני נערים, אלירן רוזנברג ונפתלי לנצקורן, נהרגו, אחד נפצע קשה, אחד בינוני ושניים קל בפיצוץ שאירע בסביבות השעה 07:25 סמוך לתחנת הדלק "מפגש השלום" בנווה ימין. מחבל מתאבד, איש חמאס, פוצץ עצמו סמוך לקבוצה של נערים שהמתינו להסעה לישיבה בחניון תחנת הדלק. המחבל נהרג בפיצוץ.
אחד הנערים, שהיו בדרך לישיבה, סיפר ל-ynet כי עמד כשגבו מופנה למתאבד - ואז נשמע פיצוץ עז: "כשהסתובבתי, ראיתי את החברים שלי שוכבים על הרצפה. מיד התקשרנו למשטרה וניסינו לטפל בפצועים עם תיק עזרה ראשונה שהיה לנו".
מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, אמר בעקבות הפיגוע: "אנחנו ניצבים מול אופנסיבה גדולה מאוד של ארגוני הטרור לבצע פיגועים. ולצערנו הם מצליחים לבצע פיגועי התאבדות". המפכ"ל ציין כי מדובר בגבול ארוך מאוד וחדיר, וכי עד שלא יבוצעו דברים ברמה המדינית לא ניתן יהיה לסגור את הגבול הרמטית. הוא קרא לציבור "לנשוך שפתיים" ולנהוג באורך רוח ובנחישות.
הפצועים פונו לבית החולים "בילינסון" בפתח תקוה, ונמסר כי מדובר בנערים גילאי 17-12, מאזור פתח תקוה. הפצוע קשה נפגע ממסמרים בכל חלקי גופו והוא הגיע ללא הכרה. הוא מטופל בחדר הטראומה בבית החולים. שלושה נערים נוספים סובלים מרסיסים, פגיעות הדף, חתכים ופגיעות בעיניים.
ירון תמיר, עד ראיה לפיגוע, שנסע בכביש ג'לג'וליה-קלקיליה, סיפר כי שניות ספורות לפני הפיצוץ ראה טרנזיט לבנה יוצאת מתחנת הדלק ופונה לג'לג'וליה. לדבריו במכונית הטרנזיט ישבו מספר ערבים.
ארגון החמאס נטל אחריות לפיגוע. דובר מטעם הארגון התקשר לסוכנות רויטרס ואיים כי עוד שבעה מתאבדים מוכנים לפעולה: "אנחנו גדודי עיז א-דין אל קסאם של החמאס נוטלים אחריו מלאה לפעולה שהיתה היום סמוך למחסום קלקיליה, כפר סבא. יחידת העילית 103 שבה לבסיסה בשלום לאחר שהביאה את המתאבד למקום הפיגוע".
מנהיג החמאס, השייח' אחמד יאסין, אמר בראיון לסוכנות רויטרס בעקבות פיגוע התופת שהיה הבוקר בנווה ימין כי "הנוסחה ברורה - כל עוד יימשך הכיבוש, תימשך ההתנגדות והלחימה".

מטענים בשוקי פתח תקוה ונתניה

במקביל, פוצצה המשטרה בפתח תקוה ובנתניה הבוקר שני מטעני חבלה שנתגלו מבעוד מועד: המטען בפתח תקוה התגלה על ידי תושב העיר, נחום מאיר, שסיפר ל-ynet: "עשיתי את דרכי מהבית לעבודה ביחד עם חבר וראינו ארגז עוגיות מונח ברחוב. ראינו שיש עליו כתובת בערבית מאחור, אבל לא יחסנו לזה חשיבות. חשבנו ששמדובר בעוגיות ושנחלק אותן למסכנים. הבאנו את הקרטון עד לפתח של החניון ברחוב גוטמן, ושם הבאתי סכין כדי לפתוח אותו. כשפתחתי, זיהיתי בוודאות חוטי חשמל ושעון. החבילה היתה במשקל שלושה ק"ג". מאיר הזעיק את המשטרה, שפוצצה את המטען, מבלי שאיש נפגע.
בנתניה, התגלה המטען סמוך לצומת הרחובות הרצל ווייצמן, ליד דוכן פלאפל באזור השוק. אזרח שהבחין בשקית חשודה הזעיק את המשטרה - שבדקה את המטען ופוצצה אותו.
גורם בטחוני פלסטיני אמר ל-ynet בעקבות אירועי הבוקר כי "הפיגועים וההסלמה יימשכו אם לא יחודש המשא ומתן המדיני מהמקום שבו הופסק".

בהכנת הידיעה השתתפו עלי ואקד ואלון חכמון

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום חגי אופן
אתר הפיגוע בנווה ימין
צילום חגי אופן
צילום חגי אופן
המפכ"ל אהרונישקי בזירת הפיגוע
צילום חגי אופן
צילום חגי אופן
ראש מועצת קדומים, דניאלה וייס, במקום הפיגוע. הנערים למדו בישוב
צילום חגי אופן
מומלצים