שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תלונות על הטרדה מינית: משרד הבטחון מספר אחת
  מאז שנחשפה פרשת מרדכי במשרד התחבורה, חלה עליה תלולה במספר המתלוננות על הטרדות מיניות במשרדי הממשלה. משרד הביטחון הוא המשרד 'המככב' במספר הרב ביותר של תלונות. נציבות שירות המדינה לוקחת חלק במאמצים למנוע את השתקת המתלוננות

  עליה גדולה במספר התלונות על הטרדות ותקיפות מיניות שהוגשו במשרדי הממשלה השונים, מאז נחשפה פרשת מרדכי. 90% מהתלונות הוגשו כנגד בכירים במשרד הבטחון. כך גילתה אתמול (יום ג') הממונה על קידום ושילוב נשים בשירות המדינה, עו"ד רבקה שקד, בוועדה לקידום מעמד האשה.
  לדברי שקד, מתחילת השנה ועד היום הוגשו 50 תלונות על הטרדות ותקיפות מיניות בעוד, שבשנה שעברה הוגשה כמות דומה של תלונות לכל אורך השנה.
  מלבד ריבוי התלונות במשרד הביטחון הוזכרו בוועדה ע"י כמה דוברים, כי אחת הרעות החולות במשרד היא החיפוי, התמיכה במטרידים והפעלת הלחצים והתנכלויות למתלוננות.
  שקד סיפרה על המקרה של עמוס ברוכין, שהודה והורשע בארבעה מקרים של הטרדות מיניות, ולמרות זאת הגיעו עמו לבית המשפט "להקה של עשרות מעודדים מהמשרד". מיותר לציין, שברוכין הגיע לעסקת טיעון, לפיה ייצטרך לשלם סכום כספי לא גבוה במיוחד ובכך ייסגר התיק.
  אפילו סגן שר הבטחון, אפרים סנה, מסר עדות אופי בכתב לטובת חלק מהנאשמים. על כך אומרת עו"ד שקד "זה לא נכון לתמוך כך בנאשם, אלא אם כן בית המשפט מחייב זאת בצו". יו"ר הוועדה, ח"כ יעל דיין, אמרה בדיון, כי ההטרדות במשרד הביטחון הן חמורות פי כמה מהטרדות במשרדים אחרים.
  "חיילת היא לא עובדת חברת כוח אדם שברגע שהיא מעוניינת לעזוב - עוזבת. חיילת משרתת במסגרת היררכית מורכבת כשבינה לבין המפקדים פער גילאים גדול מאוד". דיין הוסיפה, כי את המתירנות שקיימת אצל חלק מבכירים במשרד הבטחון בנושא זה החברה לא יכולה להרשות לעצמה.
  בעקבות המצב החמור הוצג בוועדה מכתב שנשלח אמש ע"י נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, לראש אכ"א יהודה שגב. במכתב כותב הולנדר: " על פי הנתונים שבידנו במשרד הביטחון מועסקות בין 500 ל 600 חיילות. נציבות שירות המדינה טיפלה או מטפלת בתלונות רבות יחסיות של הטרדות מיניות מצד עובדים במשרד כלפי החיילות". הולנדר החל להתערב באופן אישי בהטרדות המיניות במשרד הבטחון לאחר שבשבוע שעבר החליט להמליץ על ביטול עסקת טיעון בעניינו של דובר המשרד, דן ווינריך, שחשוד בהטרדה מינית. בית הדין טרם פרסם את החלטתו בנדון.
  באותו היום שלח מנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון, מכתב לעובדים בו כתב, כי הנהלת משרד הבטחון והוא אישית כמנכ"ל יפעלו במלוא החומרה כלפי כל מקרה של הטרדה מינית על מנת לבער את הנגע. עוד הוסיף, כי אינו מוכן להיות סובלני כלפי כל מקרה שיתגלה ואינו מוכן לתת גיבוי לכל מי שיפר את הנורמות.
  אך מסתבר שאולי דיבורים לחוד ומעשים לחוד. כנגד תא"ל במיל' יהודה דובדבני, שכיהן כראש אגף הנוער והנח"ל במשרד הביטחון הוגשה תלונה שנמצאה אמינה בפרקליטות, אך בשלב הזה החליטה הפרקליטות, שלא לעמידו לדין ודובדבני מונה השבוע למנכ"ל עמותת 'גבעת התחמושת' שנתמכת בעיקר ע"י משרד הביטחון.
  על כך אומר עמוס ווהל, לוחם לשעבר בגבעת התחמושת כי אתר ההנצחה הממלכתי הוא לאנשים חילוניים 'חצי קדוש' ועוסק בעיקר בחינוך בני נוער ומבוגרים, ולכן אדם עם עבר כשל דובדבני לא יכול לכהן במשרה כזו. "צריך למנות אדם שנקי מכל רבב לכזו משרה. היוזמה והאומץ הנדרשים הם לא לתקיפה מינית".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון ידיעות אחרונות
  הולנדר. הנציב מתערב
  ארכיון ידיעות אחרונות
  ארכיון ידיעות אחרונות
  סנה. למה יש חברים
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים