שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אני החפרפרת

  עכשיו כולם יודעים מי החפרפרת - מי הושתל במשחק רק כדי לקלקל לאחרים. ראיון לא חשאי בכלל

  הערב (שלישי), בפרק האחרון בסדרת תוכניות המציאות "החפרפרת" - נחשף הסוד: ישראל הוא החפרפרת. בסדרת המציאות ששודרה בחדשיים האחרונים בערוץ 2 התמודדו עשרה משתתפים שעברו משימות שונות ומשונות, כאשר ביניהם פעלה "חפרפרת" אחת, שתפקידה היה לשבש ולהכשיל את האחרים במשימות שהוטלו עליהם. מדי יומיים התכנסה הקבוצה והתבקשה לענות על שאלון בדבר זהותה של החפרפרת. מי שהפגין את הידע המועט ביותר אודות זהותה - הופרש מהמשחק, וכך הלכה הקבוצה והצטמצמה. האחרון שנשאר עם החפרפרת - עודד, זכה בכל הכסף שהקבוצה הרוויחה – כ-120 אלף שקל. בפרק האחרון הוא ניצח את סיגי שנותרה רק עם החוויות. להלן קטע מראיון עם החפרפרת שקיימה שירי גרוסברד ושפורסם ביום שלישי בבוקר, טרם שנחשפה זהותה.

  - איך הפכת לחפרפרת?

  "יש לי חברה שמכירה מישהי שקשורה בהפקה. היא שמעה מה מתבשל, וסיפרה לי. אמרתי ננסה. הלכתי לזה כקוריוז ולאט לאט נדלקתי".

  - המשפחה שלך ידעה מזה?

  "אף אחד לא ידע ולא יודע. לא אמרתי להם לאן אני נוסעת, אנשים אפילו התחילו לדאוג. גם עכשיו, בתכניות האחרונות, הם כל הזמן שואלים אותי אם אני עפה היום".

  - לא הרגשת קצת רע לחבל לחברייך לתכנית במשימות ולדפוק אותם?

  "לא הרגשתי שאני אנטי מישהו שם. לא נדרשה מהתפקיד הזה התנהגות סוציומטית או פגיעה במישהו. היה קטע אחר שהרגשתי לא נוח: עם גיא, הבחור הראשון שעזב. הוא בחור על הכיפאק, יצא לי לדבר אתו קצת ונוצר קשר ראשוני, הוא פנה אלי בתמימות כזו ושאל אם אני החפרפרת, ואמרתי לו שלא. אחרי שהוא עף, הרגשתי מאוד לא טוב עם זה. אבל בעיקרון, גם כשפעלתי כדי להכשיל או לעכב ביצוע של משימה, לא הרגשתי רע, אני ממלאת תפקיד".

  - אילו משימות הוטלו עלייך שלא הצלחת לבצע?

  "בערב הראשון עצרנו להפסקה בתחנת דלק, ידעתי מה המשימה שעלי לבצע, וחיכיתי שהאנשים ילכו לשירותים. הייתי אמורה לנעול מישהו בתא, אבל הרגשתי שמסתכלים עלי, שמישהו רואה אותי, אז ויתרתי".
  חגי לפיד, במאי החפרפרת: "חשבתי שאולי אני בעצמי אנעל את התא, אבל אחד מהחוקים שקבענו לעצמנו היה שלאנשי ההפקה אסור לעשות דברים כאלה, ובאמת כך נהגנו לאורך כל הדרך".

  - את מי לא אהבת?

  החפרפרת: "לא רוצה להגיד, אני יודע שרותי 'גירדה' להרבה אנשים לא טוב. אני, באופן אישי, מחבבת אותה וחושבת שיש לה ראש מדהים. בקטעים שהיא השתתפה בהם היא גילתה תושייה".

  - יש לך כישורי משחק קודמים?

  "ממש לא, אני רחוקה מאוד מעולם הטלוויזיה. חוץ מזה, לא עשיתי הצגות, להיפך, החלטתי שאם אני רוצה להצליח אסור לי לעשות הצגות. נכנסתי לזה בתור הרפתקה, העניין של להיות החפרפרת צץ אחר כך, אני באתי להנות".
  ההשתתפות בתוכנית הפכה את החפרפרת לדמות מוכרת. אנשים לא יודעים שהיא החפרפרת אבל עוצרים אותה ברחוב ושואלים שאלות. היא מחייכת בנימוס, אבל צוחקת על כולם לאורך כל הסדרה.

  - מה את אומרת על התוצאה הסופית? האם עבודת העריכה סילפה דברים?

  "הכל נכון, כל מה ששידרו אכן קרה, אבל זה לא כל מה שקרה. היו הרבה משימות שבכלל לא שידרו ושמבחינתנו היו מאוד מהנות. בגדול, הראו את האנשים כמו שאני זוכרת אותם, הצליחו להעביר את התמצית".

  - את בקשר עם המשתתפים האחרים?

  "לא עם כולם. היתה לנו שפה משותפת על בסיס התכנית עצמה, למרות פער הגילאים בין המשתתפים. היתה תחושה כזו של כולם יחד. כשאת משתתפת בכזה דבר את מפתחת זהות עם המטרה ועם האנשים. את רוצה שזה יצליח. אני יודעת שיש כאלה שממש שומרים על קשר הדוק. יצא לי לדבר עם כמעט כל מי שהיה שם".

  - היו רומנים על הסט?

  "זה באמת קטע מוזר, היינו יחד שבועיים וחצי ולא בדיוק יצאנו למסע עינויים: ישנו במלונות טובים, היה הרבה זמן פנוי, הרבה אינטראקציה. איך זה יכול להיות שלא נוצר כלום? שום רומן, לפחות כזה שאני הייתי עדה לו?"
  לפיד: "אני חושב שזה לא קרה כי כולם כל הזמן חשדו בכולם".

  - איך התנהלה התקשורת עם אנשי ההפקה בימי הצילום?

  לפיד: "זו באמת היתה בעיה, אי אפשר להסתודד פתאום עם מתמודד אחד, זה ייראה חשוד. בעיקרון, מדי יום קיימנו ראיונות בני חמש דקות עם המשתתפים בסדרה. לפני הראיון הצלמים ואנשי הסאונד יצאו, ונשארנו רק אני, המנחה איתי אנגל והמשתתף. בהזדמנויות האלה החפרפרת נתנה אינפורמציה על מה שקרה היום. אבל היו ימים שבגלל לחץ הצילומים לא התקיימו ראיונות, אז הלכנו לידה ולחשנו לה בשורה אחת או שתיים מה היא צריכה לעשות. באחד המקרים צילמנו בנתניה ולא הספקתי לעדכן אותה במשימות של מחר. אז הסתודדנו במעלית, אבל לא הספקתי להגיד לה הכל בין הקומה השלישית לשישית, ולכן עלינו וירדנו כמה פעמים, בסוף עלינו לקומה ה-15, התחבאנו מאחורי עציץ ודיברנו. לפעמים זה באמת היה פאתטי".

  - מה היתה הנחיצות של הפסיכולוג על הסט?

  החפרפרת: "הוא היה מופיע מדי פעם, מנהל שיחות עם אנשים, בעיקר בניפויים, אני לא הזדקקתי לשירותיו".

  - איך ענית על השאלון?

  "לא ידעתי בדיוק איך זה עובד, לא ידעתי איזה מודל הם בנו. המודל מניח שתדעי לענות הכי טוב על השאלות על עצמך. והם שאלו כאלה שאלות, שאפילו אני לא ידעתי לענות עליהן. פתאום תפסתי את עצמי מנסה להיזכר איפה עמדתי בתמונה של הסנפלינג, מה לבשתי בבוקר".
  לפיד: "לשאלון של החפרפרת קראנו 'בנקר'. היא יכלה לעונת על השאלות מה שרצתה, היא היתה מה שנקרה בעגה הצבאית ח"ל – חייבת לעבור".
  צילומי החפרפרת הסתיימו כבר לפני מספר חודשים, אבל סוד זהותה של המחבלת לא דלף. גם שני המשתתפים שהגיעו לשלב הסופי ויודעים מי היא, מחוייבים בחוזה סודיות מול חברת ההפקה.

  - שמחת על הזוכה?

  "כשהגענו לסוף כבר היינו שלישיה מגובשת מאוד. בסצינת הסיום עמד כל הצוות, משוכנע שהחפרפרת היא לא מי שהיא, ואז כשהכריזו על הזוכה, והבינו מי החפרפרת כולם היו בהלם".

  - מה את אומרת על הרייטינג הנמך שהתוכנית קיבלה?

  "זה מרגיז. צפיתי בקלטות של החפרפרת האמריקנית, ושלנו הרבה יותר מוצלחת מבחינת הדינמיקה בין המשתתפים, היתה לנו תחושה של שותפות, הרגשה שאנחנו חלק ממשהו גדול יותר, למה זה לא תפס אני לא יודעת".

  - אם לא היית משתתפת היית רואה את התכנית?

  "אני חושבת שכן. היא מסוג התכניות שדורשות התמדה. ההיכרות עם הדמויות ועם הקונספט ממכרת. מי שנכנס לזה, נתפס. אם מישהו מסתכל ולא שם לב לפרטים, הוא לא יהנה, אולי רמת תחכום של התכנית גבוהה מדי עבור הצופה הרגיל.

  - איך את מסכמת את החוויה?

  "עבורי, ההליכה הזו על הקו הדק – כמשתתפת מן השורה וכחפרפרת - היתה אתגר. הייתי כל הזמן מודעת לכפל התפקידים, לפני שהתכנית עלתה לאוויר נסעתי באוטו של מישהו וראיתי שלטי חוצות בסגנון "יכול להיות שזה שבאוטו מולך הוא החפרפרת" וצחקתי לעצמי, זה כל כך נכון".
  ***

  רמזים לקראת התוכנית:

  - לסדר הישיבה של המשתתפים בזמן הניפוי יש משמעות.
  - באחד הפרקים ששודרו מופיעים האנשים לפי הסדר שבו הם נשרו מהתכנית.
  - בפרק הראשון החפרפרת פעלה ממש במרץ.
  - בפרק האחרון, שישודר היום, יש הכי הרבה רמזים.

  שמונה דברים שכדאי לדעת על החפרפרת:

  - למרות שהיא ידעה שהיא מיועדת לתפקיד, היא עברה את המבחנים כמו כל המשתתפים.
  - היא מאוד דייקנית, דעתנית וביקורתית. כך גם קבעו המיונים הפסיכולוגיים.
  - היא חשפה את אחד מאבריה המוצנעים בצילום שלא נכנס לסדרה.
  - היא אוהבת לצפות ב"סיינפלד".
  - היא לא ידעה לענות על חלק מהשאלות על עצמה.
  - היא יצירתית במיטה.
  - היא שמאלנית.
  - במשימה הראשונה, בחדר החושך, היא נעמדה מול כולם ואמרה: "אני החפרפרת" (אבל, כאמור, היה חושך).

  התפרסם ב"ידיעות אחרונות", 3.4.01

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ערוץ2
  ישראל. החפרפרת
  צילום ערוץ2
  צילום ערוץ2
  עודד. חשף את החפרפרת וניצח במשחק
  צילום ערוץ2
  צילום ערוץ2
  סיגי. נשארה עם החוויות
  צילום ערוץ2
  לאתר ההטבות
  מומלצים