שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נדחו העתירות להפסיק את החפירות בהר הבית
  המדינה הודיעה לבג"צ שהיא מפקחת על הנעשה בהר הבית, ושלא נחפרת במקום כל "מנהרה סודית". השופט מצא אמר לעותרים: "אנחנו לא נהיה ראש ממשלה במקום ראש הממשלה, ולא השר לביטחון פנים ולא המשטרה. אנחנו לא השתגענו". יו"ר תנועת נאמני הר הבית: "יש כאן מערכת חיפוי"

  שופטי בג"צ דחו היום (ג') שתי עתירות שדרשו לחייב את המדינה לפעול להפסקת עבודות השיפוץ שמבצע הוואקף המוסלמי בהר הבית. השופטים קיבלו את עמדת המדינה, לפיה היא מפקחת על הנעשה בהר הבית, אף שפקחי רשות העתיקות אינם יכולים להיכנס אליו מאז מהומות אוקטובר.
  לפני כחודשיים דן הרכב אחר של שופטים באחת העתירות שהגישה תנועת נאמני הר הבית. אז קבע ראש ההרכב, השופט יעקב טירקל, כי "אם נכונות טענות העותרים על ההרס שנעשה במקום, אזי בחודש ימים אפשר להעביר את הר הבית למקום אחר".
  אבל בדיון שנערך היום שמע הרכב השופטים החדש - אליהו מצא, דליה דורנר ודורית בייניש - בדלתיים סגורות את עמדת המשטרה, שטענה כי בהר לא מתבצעת כל חפירה של "מנהרה סודית", וכי המשטרה מפקחת על הנעשה בהר.
  הוועד למניעת הרס עתיקות משך את עתירתו, לאחר שהשופטים הבהירו כי אין מקום לעתירה, מאחר שטרם התבררה עמדת ממשלת שרון בנושא.
  תנועת נאמני הר הבית, המיוצגת על ידי עו"ד נפתלי ורצברגר, סירבה למשוך את עתירתה, למרות מורת הרוח הגלויה שהביעו השופטים במהלך הדיון, וביקשה לקבל פסק דין. השופט אליהו מצא אמר לעותרים: "אנחנו לא נהיה ראש ממשלה במקום ראש הממשלה, ולא השר לביטחון פנים ולא המשטרה. בית המשפט אינו מתכוון לבצע את תפקידי הרשות המבצעת, אנחנו לא השתגענו".
  השופטת דליה דורנר אמרה לעותרים: "אתם רוצים פקח עם כובע מצחיה שכתוב עליו 'פקח', הם (המשטרה) בודקים מה קורה בהר בדרכים אחרות לאור האילוצים".
  לבסוף דחו השופטים את העתירה מבלי לחייב את העותרים בתשלום הוצאות.
  מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, אמר בתום הדיון: "מובהר כאן באופן חד משמעי, לא נחפרת כל מנהרה בהר הבית, אין שום מנהרה סודית, אין חלל גדול, מתחת להר יש כמה עשרות בורות מים, ואלה החללים היחידים שנמצאים שם".
  יו"ר תנועת נאמני הר הבית, גרשון סלומון, אמר: "יש כאן מערכת חיפוי, כל גורם שלטוני מחפה על גורם שלטוני אחר, כל אלה שהיו כאן היום יודעים שאכן מתחוללת על הר הבית טרגדיה, פשע נורא נגד העם היהודי והאנושות. הורסים שם את כל מה שקדוש לעם היהודי, אבל כל אחד מהם מפחד לעצור את הפושעים". סלומון הודיע כי בכוונת התנועה לפנות למועצת האו"ם.
  תנועת נאמני הר הבית הגישה היום עתירה נוספת לבג"צ בדרישה להיכנס להר הבית במהלך חול המועד פסח.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים