שתף קטע נבחר

המשטרה: יהודיה סייעה למחבל ממי-עמי

אנג'ליקה יוספוב, חברתו היהודיה של המחבל שביצע את הפיגוע בצומת מי עמי, חשודה בהתשייכות לארגון עויין. ע"פ החשד, המחבל אחראי גם לנסיון הרצח של סא"ל יעקב בן דיין לפני חודשים אחדים. היום נחשף: השניים הניחו מטען ליד חבורת מתופפים בדולפינריום - אולם זה לא התפוצץ

המשטרה ערכה הבוקר (ד') מסיבת עיתונאים וחשפה את פרטי חקירת הפיגוע שאירע במי-עמי לפני כחודש וחצי. לטענת המשטרה, מהחקירה עולה כי צעירה יהודייה שהיתה בקשר עם המחבל, סייעה לו לבצע את הפיגוע - ולהניח שני מטענים נוספים בתל אביב - שלא גרמו לנפגעים. בנוסף - המחבל, זיאד קילני, חשוד בניסיון רצח שאירע בתל אביב לפני חודשים אחדים.
פקד נמרוד דניאל ראש מחלק התשאול במשטרת תל אביב, מסר כי הצעירה, אנג'ליקה יוספוב בת 19 מחולון, נחשדת בקשירת קשר לביצוע פשע, סיוע להנחת מטענים ובהשתייכות לארגון עויין. מניעיה של הצעירה היהודיה לא ברורים. "יוספוב הסתובבה עם המחבל באזורים עמוסים בתל אביב, תוך ידיעה כי הוא מחזיק בחומר נפץ ומעוניין לבצע פיגוע", אמר ראש מחוז תל אביב, ניצב יוסי סדבון.

ההתחלה: דקירה בתל אביב

את ניסיון הפיגוע הראשון שלו ביצע המחבל ב-21.12 בשוק הכרמל בתל אביב. הוא התנפל מאחור על סגן אלוף יעקב בן דיין, שערך קניות בשוק ושיסף את גרונו. בן דיין פונה לבית החולים במצב קשה מאוד.
אחר כך, על פי החשד, עזב המחבל את הארץ וחזר לאחר כמה חודשים. בינו לבין יוספוב, תושבת חולון, נוצר קשר רומנטי כמה חודשים קודם לכן, אך רק עם חזרתו, ככל הנראה, נודע לה שמדובר במחבל.

הנחת מטענים

לפני שבועות אחדים סייעה הצעירה למחבל להניח מטען חבלה בדוכן שאוורמה ברחוב אלנבי בתל אביב. המטען התגלה בדוכן ופוצץ על ידי חבלנים. היום נחשף כי המחבל וחברתו היהודיה הניחו מטען נוסף בלב ת"א, בדולפינריום, ליד חוף הים, במקום בו מתקבצים מתופפים כדי לנגן יחדיו. המטען לא התפוצץ, וחברתו היהודיה של המחבל שבה לשם כדי לאסוף אותו. השניים לנו באותו לילה בבית מלון בתל אביב, ברחוב הירקון. החדר נרשם בקבלה על שמה של יוספוב.
"לא ניכנס לכל היסודות הנפשיים שמאחורי המעשה", אמר הבוקר נמרוד דניאל, ראש מיחלק התישאול במשטרת ישראל. "היא היתה מודעת לחלק מהדברים שביצעה ולחלק מהדברים בדיעבד. אנחנו סבורים שהיא היתה שותפה פעילה... היא ליוותה אותו לאזורים עמוסים בתל אביב תוך ידיעה כי יש בידו חומר נפץ והוא מעוניין לבצע פיגוע".
את המטען הזה נשא בבוקר שלמחרת המחבל, בדרכו צפונה. בעת זו הוא כבר היה תחת מעקב של כוחות הביטחון. המחבל פוצץ את המטען בצומת מי עמי, כאשר המשטרה עצרה את המונית לביקורת. אדם אחד נהרג ו-9 נפצעו.
בחקירתו אמר קילני, שנפצע קשה, כי החליט לצאת לפיגועים בישראל, לאחר שאחיו נהרג בתחילת אינתיפאדת אל אקצה.
לטענת הוריה של יוספוב, שנחקרו אף הם, הכירה בתם את קליני אולם ידעה רק מאוחר יותר כי הוא מחבל. "כאשר הבינה שמדובר בגבר ערבי ניסתה לנתק עימו את השקר", אמרו. "הוא נהג בה באלימות בגלל הניסיון להתנתק ממנו וכפה את עצמו עליה", אמרו והוסיפו כי "מדובר בגבר בהיר עור שדובר מספר שפות".
מעצרה של יוספוב הוארך באחרונה עד ליום שישי הקרוב, אולם על פי הנהוג היא תוחזק ככל הנראה במעצר עד לתום ההליכים נגדה בשל חומרת החשדות שנאספו נגדה.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
יוספוב. סייעה למחבל
צילום ערוץ 2
צילום גילי נחשותן
אחד מפצועי הפיגוע במי עמי
צילום גילי נחשותן
מומלצים