שתף קטע נבחר

בנק אגוד רכש פעילות בנק כרמל בכ-131 מיליון ש'

בעקבות הרכישה ייסגרו ככל הנראה 7 סניפי הבנק ומרבית העובדים יפוטרו, למעט 10-15 שייקלטו באגוד; אגוד היה הבנק היחיד שהגיש הצעה לרכישת הבנק

בנק אגוד הודיע הבוקר (ב') כי רכש את הפעילות הפיננסית של בנק כרמל למשכנתאות, תמורת סכום השווה ל-111% מהונו העצמי של בנק כרמל ב-31 במרץ 2001.
הונו העצמי של בנק כרמל בסוף שנת 2000 הסתכם ב-118 מיליון שקל, כך שסכום הרכישה עומד על כ-131 מיליון שקל. שווי השוק של בנק כרמל, שמניותיו נסחרות בבורסת ת"א, עומד על כ-50 מיליון שקל.
אגוד, הבנק השישי בגודלו מהבנקים המסחריים בארץ, היה היחיד מהמתמודדים על רכישת בנק כרמל שסיים את הבדיקות והיה מוכן להגיש הצעה בסוף השבוע, המועד האחרון שנקבע לכך.
מאחר שבעל השליטה בבנק כרמל, ג'ק בר (53%) לא היה מוכן לדחייה נוספת של המועד האחרון, נותר אגוד המתמודד היחיד ולבסוף גם זכה. בין המתעניינים ברכישת כרמל היו גם הבנק הבינלאומי, בנק טפחות ובנק משכן.
באחרונה התמודד אגוד גם על רכישת השליטה בבנק הספנות, אך המכרז בוטל. לפני כחודשיים רכש אגוד רכש את חברת ניהול התיקים אמנר תמורת כ- 13.2 מיליון שקל.
עבור אגוד, המעונין להתרחב, רכישת כרמל היא צעד מהותי. בנק אגוד מעסיק למעלה מ-1,100 עובדים ב-26 סניפים. הונו העצמי של הבנק נאמד ב-1.1 מיליארד שקל ואת שנת 2000 הוא סיים ברווח של 70 מיליון שקל.

בנק קטן ללא גב

כרמל היה הקטן מבין שמונת הבנקים למשכנתאות שפעלו בישראל, והבנק היחיד ללא גב של בנק מסחרי גדול, עובדה שהיתה בעוכריו, בעיקר לאור התחרות הגוברת בענף . הבנק העסיק כ-90 עובדים ב-7 סניפים. את שנת 2000 סיים הבנק ברווח של 4.3 מיליון שקל.
לאחר רכישת הבנק ישארו בארץ 7 בנקים למשכנתאות בלבד, ובנוסף להם אגפי משכנתאות בבנקים, כגון באגוד.
מנכ"ל אגוד בנימין אושמן אמר כי רכישת פעילות כרמל הינה במסגרת המדיניות העסקית של אגוד להרחבת הפעילות במגזר הלקוחות הפרטיים: "נקבל כ-24 אלף לקוחות חדשים המנהלים משכנתאות בכרמל ועוד כ-3,000 בעלי תוכניות חסכון ופיקדונות, והם מהווים פוטנציאל לפעילויות בתחום הבנקאי המסחרי".
תיק המשכנתאות של בנק כרמל מסתכם בכ-2.3 מיליארד שקל והוא יגדיל משמעותית את התיק הקיים באגוד, שהיקפו כמיליארד שקל.
על פי הערכות, בכוונת אגוד למזג לתוכו רק את הפעילות הפיננסית של כרמל, ולפיכך הסניפים צפויים להיסגר ומרבית העובדים יפוטרו, למעט 10-15 שייקלטו במערך המשכנתאות של אגוד. יצוין כי מרבית עובדי בנק כרמל מועסקים בחוזים אישיים, מה שיקל על בעליו לפטרם בשקט יחסי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנק אגוד. רוצה להתרחב
צילום: ארכיון ידיעות
אושמן. 24 אלף לקוחות חדשים
צילום: ארכיון ידיעות
מומלצים