שתף קטע נבחר

אורי אולניק ימונה למנכ"ל משרד התקשורת

ריבלין יודיע על המינוי בשבועות הקרובים; אולניק יחליף בתפקיד את המנכ"ל הנוכחי, דני רוזן; במשרד התקשורת מכחישים

אורי אולניק, יועצו של שר התקשורת, ימונה למנכ"ל המשרד במקומו של דני רוזן, המנכ"ל הפורש.
אולניק, עורך דין במקצועו, מונה לתפקידו כיועץ לפני כשנה וחצי על ידי שר התקשורת הקודם, בנימין בן אליעזר. כעת החליט השר החדש, ראובן (רובי) ריבלין, למנותו לתפקיד מנכ"ל המשרד, והוא יודיע על כך בשבועות הקרובים. גורמים במשרד אומרים, כי המינוי מהווה סימן להערכה הרבה שרוחש השר ליכולתו המקצועי של אולניק.
לפני שהחל לעבוד במשרד התקשורת, אולניק היה עורך דין במשרד עורכי הדין אביטל דרומי, ובין השאר עסק רבות בתחום הטלקומוניקציה. במסגרת זו אף ייצג לפני כשנתיים את חברות הכבלים במאבקן נגד הממונה על ההגבלים דאז, דוד תדמור.
אולניק נחשב כבעל ניסיון רב בתחום; מעריכים כי הניסיון הזה יסייע לו להתמודד עם האתגרים הרבים הניצבים בפני המשרד. על שולחנו של המנכ"ל הנכנס יעמדו סוגיות כגון המשך קידום הפרטת בזק, סיום הליך מכירת תדרי הדור השלישי לסלולרי, פתיחת שוק התקשורת הפנים ארצית לתחרות, ועוד שורה ארוכה של נושאים.
המנכ"ל היוצא, דני רוזן, ביקש לסיים את תפקידו כבר עם כניסתו של השר ריבלין למשרד. ואולם, לבקשתו של ריבלין הוא נאות להישאר עוד כמה חודשים כדי לסייע לשר להיכנס לתפקיד. רוזן, שבא מהשוק הפרטי, יבקש לחזור חזרה לשוק זה, ולהשתלב באחת מקבוצות התקשורת המובילות בתפקיד בכיר.
ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "כפי שהודיע שר התקשורת מייד עם היכנסו לתפקידו, עתיד המנכ"ל הנוכחי, דני רוזן, להישאר בתפקידו, כל זמן שיהיה מוכן לכך, ולפחות למשך חצי השנה הקרובה. זאת כדי שניתן יהיה להשלים את המהלכים שבהם משרד התקשורת מצוי. לדוגמה, תיקון 24 לחוק הבזק, השלמת המכרזים לערוץ השלישי ולערוץ החדשות, כמו גם השלמת מכרזי הסלולר. שר התקשורת איננו בודק בשלב זה מועמדויות של איש להחלפת המנכ"ל הנוכחי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום לע מ
שר התקשורת, רובי ריבלין
צילום לע מ
מומלצים