שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צה"ל ביצע מבצע הריסה לילי בחאן יונס
  במהלך מבצע "שירה ענוגה", חדרו טנקים ודחפורים של צה"ל, בחיפוי לוחמי חי"ר, למחנה הפליטים חאן יונס והרסו בתים ששימשו לירי על כוחות צה"ל. 20 פלסטינים נפצעו, כמה מהם באורח קשה. בסביבות חצות נורו שתי פצצות מרגמה אל כפר דרום. איש לא נפגע

  כוח צה"ל, שהיה מורכב מחיילי רגלים והנדסה, חדר הלילה (יום ד') לחאן יונס והרס סוללת עפר ומבנים שמהם נורתה אש מרגמות אל מוצבי צה"ל והתנחלויות בדרום רצועת עזה.
  גורמים פלסטינים דיווחו כי שני טנקים ושני דחפורים של צה"ל נכנסו למחנה הפליטים חאן יונס, הנמצא בשטח A (בשליטה פלסטינית). על פי הדיווח, לפחות 20 מתושבי המחנה נפצעו בעימות הירי שהתפתח במקום. ארבעה מהם נפצעו קשה והובהלו לבית החולים "שיפא" בעזה.
  מח"ט גבעתי, אל"מ ליאור שלו, סיפר לגלי צה"ל: "היה קרב כבד מאד, שמהלכו נאלצנו לירות בעקבות כך שירו עלינו ממספר כיוונים, גם נ"טים, גם קליעים ובחלק מהזמן גם פצצות מרגמה ונאלצנו להשתמש בכל האמצעים שעמדו לרשותנו".
  שלו סיפר עוד כי במבצע, שנקרא "שירה ענוגה", השתתפו עשרות לוחמי "גבעתי", וכן צוותי טנקים וטרקטורים, שחדרו כמה מאות מטרים לתוך שטח A, שבשליטה פלסטינית. כל המשתתפים במבצע שבו בשלום.
  הודעה ששודרה ברמקולים במסגדי חאן יונס קראה לכל מי שמחזיק בנשק לצאת ולהילחם על הגנת מחנה הפליטים ב"ג'יהאד נגד החיילים הישראלים". מאות פלסטינים יצאו לרחובות באישון ליל וקראו "אללה הוא אכבר". במהלך האירוע ארעה הפסקת חשמל והקרב בין צה"ל לפלסטינים התנהל בעלטה.
  הפלסטינים דיווחו עוד כי שני מסוקים תקפו בטילים תחנת משטרה סמוך לחאן יונס, אולם בצה"ל מכחישים את הדיווח. במהלך הפעולה ירו הפלסטינים פצצות מרגמה אל יישובים ומוצבי צה"ל בגוש קטיף. איש לא נפגע. כוחות צה"ל השיבו אש אל מקורות הירי. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי אחד הבתים עלה באש לאחר שנפגע מפגז טנק וכי מסוק של חיל האוויר חג כל העת מעל האזור.

  כוננות פצצות מרגמה

  הלחימה ברצועת עזה הגיעה אתמול (ג') לרמת אינטנסיביות חדשה, כאשר הפלסטינים יורים פצצות מרגמה לאורך כל היום - וצה"ל משיב בירי טנקים. בסביבות חצות נשמעו שני קולות נפץ בסמוך לכפר דרום, וההערכה היא כי שתי פצצות מרגמה נפלו בשדה פתוח בסמוך ליישוב, איש לא נפגע.
  כשלוש שעות קודם לכן ירו טנקים של צה"ל פגזים לעבר שתי מכונית פלסטיניות שהתקרבו לגדר המערכת של רצועת עזה - מכיוון ישראל. זאת לאחר שתצפיות של צה"ל זיהו בסביבות 21:00 שני כלי רכב שמתקרבים לרצועה מהצד הישראלי, כאשר מספר אנשים אף התקרבו לגדר בצורה חשודה, וחתכו אותה. אחת המכוניות הפלסטיניות נפגעה מהירי. המכונית השנייה נמלטה לתוך הרצועה. לאחר כמה דקות הגיעה מכונית נוספת למקום, והחיילים ירו גם לעברה. בצה"ל בודקים עדיין מדוע ניסו המכוניות לפרוץ את גדר המערכת, ואם מדובר במבריחים או במחבלים.
  מקורות פלסטינים טענו, כי הטענות של צה"ל על ניסיון הפריצה של המכוניות שקריות, ונועדו להצדיק התקפות שביצע צה"ל על שכונות ברצועה באזור בו בוצעה לכאורה הפריצה. לדברי הפלסטינים, בהפגזות הטנקים נפגעו מסגד, מספר בתים בשכונות שוג'עייה ושייח' עג'לון, וכן מוצבים של הבטחון הלאומי הפלסטיני. שלושה אנשים נפצעו גם הם.
  מעט קודם לכן ירו פלסטינים לעבר כוח צה"ל בנצרים. לא היו נפגעים וחיילי צה"ל השיבו באש לעבר מקורות הירי.
  גם בשעות אחר הצהריים בוצע ירי מרגמות ברצועה, זאת לאחר ירי מרגמות כבד שבוצע בשעות הבוקר, וירי טילים של צה"ל בתגובה. בסביבות השעה 15:30 אחה"צ נורו שני פגזי מרגמה על הישוב ניסנית. פגז נוסף נחת ליד הישוב נתיב העשרה, שבתוך הקו הירוק, ליד הרצועה. לא היו נפגעים. אחד הפגזים גרם נזק כבד למבנה שבו מתגוררים חיילי מילואים, שלא היו בתוכו למרבית המזל.
  צה"ל השיב בירי פגזי טנקים לעבר מפקדה של המשטרה הפלסטינית בבית חנון. דובר צה"ל מסר כי מקרבת מפקדה זו נורו פגזי המרגמה. טייב עבד אל רחים, מבכירי הרשות הפלסטינית, אמר בעקבות ההפצצה כי "זו המתנה של שרון לרב עובדיה יוסף, שדרש להפציץ אותנו ולהשמיד את הערבים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רויטרס
  פלסטיני מנופף בידיים מגואלות בדם
  צילום רויטרס
  צילום רויטרס
  תוצאות הפגזת צה"ל בעזה
  צילום רויטרס
  מומלצים