שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קרוקודייל דנדי עצבני

  הסרט השלישי יוצא בשבוע הבא בארה"ב. פול הוגאן טוען: לא נתנו לי קרדיט

  "קרוקודייל דנדי בלוס אנג'לס", הסרט השלישי בסדרת "קרוקודייל דנדי", עולה על המסכים בארה"ב בשבוע הבא בכיכובו של השחקן האוסטרלי פול הוגאן. "קרוקודייל דנדי" הראשון יצא בשנת 1986, ובמרכזו עמד לוכד הקרוקודילים מיק דנדי. הוגאן היה מועמד לפרס האוסקר בזכות התסריט שכתב לסרט, שהכניס לקופת "פראמונט" 250 מיליון דולר בארה"ב לבדה.
  ב-1988 יצא סרט ההמשך שלא הצליח לשחזר את ההצלחה הגדולה של קודמו, אך עדיין גרף 170 מיליון דולר. לאחר מכן נעלם הוגאן מאור הזרקורים, ועבר לגור בסנטה ברברה עם אשתו ובנם. את 12 השנים שעברו מאז ועד לצילומי הסרט השלישי העביר הוגאן, שכבר מלאו לו 60, בסקי, רכיבה על סוסים וטיולים.
  ב"קרוקודייל דנדי בלוס אנג'לס" עוברים מיק דנדי, בת זוגתו סו ובנם מייקי ללוס אנג'לס, בעקבות מינויה הזמני של סו לראש דסק לוס אנג'לס בעיתון של אביה. מיק, שרואה בנסיעה הזדמנות מצוינת להראות לבנם את העולם הגדול שמחוץ לאוסטרליה, מצטרף אליה, וכל המשפחה עוברת לקליפורניה. הסרט לועג לכל אורכו לסגנון החיים הדרום קליפורני מנקודת מבטו של מתבונן זר. כמו בסרטים הקודמים תככב בו אשתו של הוגאן, לינדה קוסלובסקי, אותה פגש בצילומי הסרט הראשון.
  אלא שעל החגיגה מעיב סכסוך מר בין הוגאן לאיגוד התסריטאים האמריקאיים. על-פי ה"הוליווד ריפורטר" הוגאן טוען שהוא כתב את התסריט המקורי לסרט, המציא את כל הדמויות ויצר את כל הגגים. אבל ברשימת הקרדיטים שמו מופיע רק כשחקן, מבלי לציין את חלקו בעבודה על התסריט. "יש לי ויכוח מתמשך עם איגוד התסריטאים מפני שאני גם המפיק", אמר הוגאן. "המפיק הוא האויב הטבעי של התסריטאי. ברגע שנעשיתי מפיק, הם לפתע החליטו שאני לא תסריטאי".
  הוגאן לא מתכוון לתת לעניין לעבור בשקט, ומתעתד לפנות לבית המשפט. "אם שמי היה מופיע, לא היתה שום בעיה", אמר. אולם נראה שהוא עומד לפגוש יריב לא פחות נחוש: דובר האיגוד הודיע בתגובה כי הם ישמחו ליישב את המחלוקת: "האיגוד נתבע בעבר מספר פעמים על-ידי כותבי תסריטים שיצאו כנגד ההחלטות של הליך הבוררות הפנימי שלנו, והאיגוד תמיד ניצח".
  התסריטיאים, על פי רשימת הקרדיטים בסרט, הם מת'יו ברי ואריק אברמס, ואילו שמו של הוגאן שובץ תחת "יוצר הדמויות". הצד של הוגאן במאבק מקבל חיזוק בדמות במאי הסרט, סימון וינסר: "מעולם לא פגשתי את שני הבחורים שקיבלו את הקרדיט על התסריט", אמר. "התסריט שקראתי וזה שביימתי - כל מילה בו נכתבה בידי הוגאן".
  הוגאן מייחס את היחס המזלזל לדבריו לשביתת התסריטאים הממשמשת ובאה. "המפיקים מרגישים מאוימים על-ידי התסריטאים, ולכן הם החליטו לפתע שאני לא תסריטאי".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הוגאן. בן 60 אך חלק כמו תינוק
  לאתר ההטבות
  מומלצים