שתף קטע נבחר

ראש הממשלה: נושא המילואים ידון בישיבת הממשלה הבאה

אריאל שרון נפגש עם ראשי המאבק למען אנשי המילואים. ראשי האוניסרסיטאות הבטיחו שורת הקלות לסטודנטים

ראש הממשלה, אריאל שרון, הבטיח אמש (ה') לנציגי המאבק למען חיילי המילואים, תנועת התעוררות והתאחדות הסטודנטים, כי בישיבת הממשלה הבאה יידונו ויועלו להצבעה כל הנושאים הקשורים בהטבת תנאיהם של חיילי המילואים. גם ראשי האוניברסיטאות שנפגשו עם ראשי המאבק הודיעו להם על שורת הקלות צפויה.
בין הנושאים שיועלו לדיון בממשלה: הקמת מועצה ציבורית שתטפל בבעיות העבודה של אנשי מילואים המופלים לרעה בשל שירותם, תשלום עבור שירות מילואים חד יומי, נושא הסטודנטים המשרתים במילואים, תגמול מיוחד לחיילי מילואים החל מהיום ה-15 לשירות ולא מהיום ה-26, כנהוג היום.
במהלך הפגישה עם ראשי המאבק רשם ראש הממשלה פרטים שנמסרו לו על ידם ואמר להם, כי הוא רואה חשיבות עליונה בטיפול בעניינם ולדבריו, אין כל מקום לתחושותיהם השליליות. ראש הממשלה הבטיח לנציגי המאבק, כי הוא יהיה זה שיכריע בכל הסוגיות שיועלו לדיון, גם אם עמדות השרים (הביטחון והאוצר) תהיינה סותרות.
בפגישה נכחו גם מזכיר הממשלה, גדעון סהר, ראש לשכת ראש הממשלה, אורי שני, והשר מתן וילנאי שעמד בראש הוועדה שטיפלה בנושא המילואים. נציגי המאבק מסרו לראש הממשלה את העצומה עליה חתמו כעשרים אלף אזרחים בשלושת הימים שבהם ישבו באוהל המחאה שלהם ברכבת צפון בתל אביב.
אתמול גם חתמו ועד ראשי האוניברסיטאות והשרה לימור לבנת על אמנה המאשרת את ההסכמות הבאות: יצירת סטנדרטים אחידים בכל האוניברסיטאות בכל הנוגע לטיפול בסטודנטים המשרתים במילואים, הקמת נציבות קבילות בקמפוסים, והענקת קרדיט אקדמי של פחות נקודות לימוד לסטודנטים המשרתים במילואים.
היום יערוך ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, כנס לאנשי עסקים ובו הם יחתמו על אמנה בה הם יתחייבו שבקבלת עובדים לעבודה, לא יופלו לרעה עובדים שמשרתים במילואים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
אריאל שרון. אני אחליט
דודו פריד
מומלצים