שתף קטע נבחר

המשטרה: ז'אן אלרז ניסה להימלט ממעצר

ז'אן אלרז, החשוד ברצח של יצחק קברטץ, רכז הביטחון של קיבוץ מנרה, ניסה להימלט ממעצר ולפיכך הוא נתון באזיקים לאורך כל תקופת ההסתכלות הפסיכיאטרית שנקבעה לו בבית החולים "מזרע" בעכו

ז'אן אלרז החשוד ברצח יצחק קברטץ, רכז הביטחון של קיבוץ מנרה, ניסה להימלט ממעצרו ופירק את החלון בתא המעצר. פרטים אלה נודעו היום (א') בדיון בהארכת מעצרו שהתקיים בפני השופט פארס פאלח בבית משפט השלום בעכו.
סניגורו של אלרז, עורך הדין שמואל סף, קבל בפני השופט על כך שבהמלך כל שבוע ההסתכלות הפסיכיאטרית שנקבע לאלרז בבית החולים הפסיכיאטרי "מזרע", הוא כבול באזיקים בידיו וברגליו. בתגובה אמרו חוקרי המשטרה, כי אלרז מסוכן לציבור וכי פעם אחת ניסה להוריד את האזיקים מידיו, ואילו בפעם אחרת נמצא החלון בתא המעצר שלו כשהוא מפורק.
אלרז לא הרים את ראשו ולא דיבר במהלך כל הדיון, למעט שיחה קצרה שניהל עם עורך דינו. אלרז גם לא התייחס לבתו, שנכחה באולם בית המשפט.
התביעה הציגה בדיון מכתב מסגן הפסיכיאטר המחוזי המבקש מבית המשפט להאריך את תוקף צו התסתכלות הפסיכיאטרית לאלרז ל-30 ימים בסך הכל, וזאת על מנת שניתן יהיה להכין דו"ח מלא אודות מצבו הנפשי.
בעוד שלושה ימים תסתיים תקופת הזמן המותרת למשטרה בחוק להחזיק במעצר אדם טרם הגשת כתב אישום. בכוונת המשטרה לבקש הארכת המעצר מהיועץ המשפטי לממשלה.
סניגורו של אלרז מסר בתום הדיון, כי אלרז פנה פעמיים במהלך השנים האחרונות, לשירות הביטחון הכללי בבקשה לקבלת סיוע נפשי, אך לא נענה. לטענתו, ראש השב"כ, אבי דיכטר, ביקר את אלרז בתאו בזמן המעצר, אך הוא לא מסר את פרטי השיחה.
עורך דין סף מסר עוד, כי לטענת אלרז הוא וקברטץ ז"ל שיתפו פעולה לאורך כל הדרך וכי קברטץ מכר לאלרז מקלע "נגב" גנוב חודש לפני הרצח, וכן נתן לו את המפתחות לנשקיה, כשבוע לפני הרצח. עוד טוען אלרז, שלקברטץ היו מפתחות לעוד שלוש נשקיות אחרות, שגם אותן תכננו השניים לשדוד.
אלרז טען, כי המניע של קברטץ למכירת הנשק, כביכול, היה התמכרותו להימורים שהובילה אותו לצבירת חובות כבדים. נציין, כי לטענה זו לא נמצאו חיזוקים משום מקום אחר.
מגרסת אלרז עולה, כי הוא לא התכוון לרצוח את קברטץ וכי במהלך ויכוח שהתפתח ביניהם על מועד התשלום ויתרת הכסף שאמור היה קברטץ לקבל, נפלטה יריה מאקדח שאותו נתן אלרז במתנה לקברטץ, יריה ששמה קץ לחייו.
נגד חמשת השותפים של אלרז באשמת גניבת הנשק הוגשו היום כתבי אישום בבית המשפט המחוזי בנצרת.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום עמיקם חורש
ז`אן אלרז. ביקש סיוע נפשי
צילום עמיקם חורש
מומלצים