שתף קטע נבחר

מכונית תופת התפוצצה בשוק באור יהודה

מכונית דייהטסו גנובה, שחנתה מתחת למרכז קניות באור יהודה, התפוצצה אתמול אחרי הצהריים ועלתה באש. בחלקה האחורי נמצא מטען צינור. על אף שהמכונית התפוצצה באזור סואן, רק שמונה אנשים נפגעו באורח קל. עד ראייה: "שמעתי פיצוץ חזק ראיתי שמכונית עפה באוויר, והמכונית שלי, שחנתה לידה, נשרפה כולה". ניצב יוסי סדבון: "מדובר בנס גדול"

מכונית תופת, שחנתה מתחת למרכז קניות, התפוצצה אתמול אחר הצהריים (ב') בלב השוק ברחוב ההגנה באור יהודה.
שמונה אנשים פונו מאזור הפיגוע באור יהודה לבית החולים "שיבא" בתל השומר. השמונה ספגו פגיעות הדף קלות בלבד, ולאחר האירוע הראו סימני מצוקה, הלם וחרדה.
ניצב יוסי סדבון אמר, כי מדובר במטען מאולתר, שהונח בגליל מתכת, בחלקו האחורי של רכב דהייטסו שנגנב בירושלים. במטען היו אמצעי רסס, מסמרים, וחומר נפץ.
"מדובר בנס גדול, אם היו אנשים ליד המכונית, ללא ספק היו פגיעות בנפש", אמר סדבון.
"זה פיגוע ראשון שאיש מהאנשים שמגיעם אלינו לחדר המיון לא נפצע בגופו", אמר ד"ר זאב רוטשטיין, סגן מנהל בית החולים שיב"א בתל השומר. "אנחנו טיפלנו באנשים עם חבלות הדף קלות ביותר".
החזית העממית לשחרור פלסטין נטלה את האחריות לפיגוע. בהודעה של דובר מטעם כוחות ההתנגדות העממית - שהיא הזרוע הצבאית של החזית העממית - נאמר שאנשי הארגון פוצצו את מכונית התופת באור יהודה בתגובה על המלחמה התוקפנית של ממשלת הטרוריסט אריאל שרון נגד העם הפלסטיני.

העדים: "ראיתי שמכונית עפה באוויר"

יעקב ללמינב, תושב תל-אביב שהגיע לשוק כדי לקנות נעליים לבתו, סיפר ל-ynet כי יצא מהרכב, נעל את הדלת והלך לכיוון החנות, כאשר שמע פיצוץ עז. "שמעתי פיצוץ חזק ראיתי שמכונית עפה באוויר, והמכונית שלי, שחנתה לידה, נשרפה כולה", סיפר ללמינב.
ורד מולה, שעברה במרכז בזמן הפיצוץ, סיפרה ל-ynet: "עמדתי בסמוך לחניה. פתאום שמעתי פיצוץ עז, ועשן שחור כיסה את הרחבה. אנשים הסתובבו שם בהלם. כמה היו שכובים. ילדים שהיו במקום אמרו שכמה דקות לפני שאירע הפיצוץ הם ראו שבחור ובחורה בורחים מהחניה". לדבריה, שתי חנויות במרכז נשרפו לחלוטין.
רש"פ דני צדקא ממכבי האש דיווח מן המקום: "יש המון אנשים בסביבה, המכונית התפוצצה בכביש ראשי בסוף השוק, אבל זה הנס שלנו שלא קרה כלום לאף אחד".

ערפאת: נגד פגיעה באזרחים

ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמר במסיבת עיתונאים משותפת שערך עם שר החוץ הבלגי, עימו נפגש אחר הצהריים ברמאללה, כי הוא אינו תומך בפיגועים נגד אזרחים, בין אם מדובר בישראלים ובין אם מדובר בפלסטינים.

אירועים נוספים

מקורות פלסטינים מדווחים כי נער פלסטיני בן 13 נהרג ו-14 בני אדם נוספים נפצעו בעימותים בחאן יונס, בסיום הלוויתו של קצין בכוח 17 שמת לפני יומיים מפצעיו, לאחר שנפגע בהפצצת צה"ל בשבוע שעבר בדיר אל באלח.
חיילי צה"ל עצרו פלסטיני שנשא מטען חבלה סמוך להתנחלות ברכה באזור שכם. החיילים הבחינו בצעיר פלסטיני שנשא תיק שעורר את חשדם. בבדיקה של התיק נמצא מטען חבלה מחובר למכשיר טלפון סלולרי. המטען, שהוגדר בינוני, נוטרל. הפלסטיני שנשא אותו הועבר לחקירת השב"כ.
מטען צד הופעל בצומת ברקן מערבית לאריאל סמוך לאוטובוס אזרחי שנסע בכביש חוצה שומרון. איש לא נפגע. הכביש נחסם לתנועה וחבלנים סורקים את האזור.
יריות נורו לעבר עמדות צה"ל במורדות שכונת גילה בסמוך לרחוב האנפה. ככל הנראה בוצע הירי מכיוון בית ג'אלה. אין נפגעים. מבדיקה שערכו כוחות המשטרה עולה כי מספר קליעים פגעו בקיר חיצוני של בניין מגורים ברחוב השיש בשכונה.
יריות נורור לעבר משרדי התיאום והקישור בנווה דקלים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. חיילי צה"ל השיבו אש לעבר מקורות הירי.
בנוסף, פלסטינים ירו לעבר רכב ישראלי סמוך לצומת יצהר, בו נסעו פעילים של כך.
רימון רסס הושלך לעבר כוח צה"ל, סמוך למוצב טרמית בגבול ישראל-מצרים באזור רפיח. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.
פלסטינים ירו בלילה לעבר ארבעה מוקדים ברצועת עזה: הירי כוון לעבר משרד התיאום והקישור בנוה דקלים, לעבר כוח צה"ל בחממות ההתנחלות מורג, לעבר ההתנחלות כפר דרום ולעבר משאית ישראלית שנעה בכביש המוביל לכפר דרום. בכל המקרים לא היו נפגעים. חיילי צה"ל השיבו אש כבדה לעבר מקורות הירי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
מכונית התופת באור יהודה
צילום ערוץ 2
מגנה פגיעה באזרחים. ערפאת
מומלצים