שתף קטע נבחר

אמו של המתאבד מכפר סבא: "אני גאה בו"

נהאייה זביידי, בת 44 משכם, אינה אבלה על בנה. להפך. בראיון ל-ynet היא אומרת: "מוות כזה מביא לנו הרבה כבוד ושמחה, ולכן צריך לשמוח ולא לבכות". חשש בישראל: מחבל מתאבד נוסף נמצא כעת בדרכו לפיגוע

החמאס הודיע אמש (ב') כי עימאד זביידי, תושב שכם, הוא מבצע הפיגוע בכפר סבא. כך טוענים גדודי עז א-דין אל קאסם, הזרוע הצבאית של החמאס, בהודעה שנשלחה לכלי תקשורת ערבים.
אתמול בבוקר נכתב בעיתון הפלסטיני "אל קודס" כי מבצע הפיגוע הוא עומר אבו אוויטי, משכונת סג'עייה בעזה, אולם כאמור בחמאס טוענים כי מבצע הפיגוע הוא זביידי. בישראל חושדים כי אוויטי הוא מפגע נוסף שיצא כבר לדרכו והוא נמצא כעת "בשטח".
נהאייה זביידי, עקרת בית בת 44, היא אמו של עימאד. נהאייה היא מוסלמית אדוקה. רעלה מכסה את פניה, ומכריה אומרים עליה כי היא קיצונית מאוד בדעותיה ובמיוחד בתפיסתה הדתית.
בשיחה עם ynet אמרה נהאייה כי היא מאוד גאה בבנה, שביצע את הפיגוע בכפר סבא. לדבריה, היא זו שחינכה את עימאד ולימדה אותו להיות נאמן לאלוהים ולג'יהאד. "הבן שלי עימאד מת שהאיד וזה כבוד מאוד גדול, אני מקווה שאני וכל בניי נמות שהאידים", אמרה.
לדברי נהאייה, היא לא הסכימה שאף אחד יבכה בבית כשנמסרה לה ההודעה שעימאד הוא המתאבד מהפיגוע בכפר סבא. "נכון שהוא הבן הבכור שלי, אבל מוות כזה מביא לנו הרבה כבוד ושמחה, ולכן צריך לשמוח ולא לבכות, ולהתפלל לעוד אנשים, לעוד שאהידים כמו עימאד".
עימאד היה בן 18, המבוגר בין שלושה אחים בנים. למרות שיש לו גם שלוש אחיות בוגרות, מבחינת האם הוא ילדה הבכור. בני משפחה אמרו ל-ynet כי מדובר במשפחה "צנועה ופשוטה מאד, וענייה, שהחינוך הדתי שלה הוא מאוד נוקשה".
עימאד היה תלמיד תיכון בשכם, והיה פעיל בשנתיים האחרונות בתנועת החמאס. בהודעה שהוציאו גדודי עז-א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס, ובה נטלו אחריות לפיגוע בכ"ס, אומרים אנשי אל-קסאם כי עימאד היה המתאבד "שהנחית את המכה הרביעית בעומק הציוני בעיר כ"ס", רמז לעשרת המתאבדים שהבטיחו לפני חודשיים בחמאס.
בהודעה נאמר כי "עימאד היה שייך לחוליית החלל עאדל עוואדלה, וכי הוא הלך בדרך הנאמנות והשאהידים בצעדים בטוחים מאוד שעה שנשא מטען שמשקלו מעל ל-20 ק"ג חומר נפץ, ופוצץ את גופו בין גופיהם הטמאים, כדי להרוג ולרצוח מעל ל-50 מהם, על פי הודעת הציונים".
אנשי אל-קסאם מבטיחים בהודעתם להמשיך וללכת בדרך הג'יהאד והשאהידים עד לשחרור כל האדמה הפלסטינית, ומבטיחים ש"הימים הבאים יהיו ימים שחורים לציונים, ושרון יתפלל שאימו לא היתה יולדת אותו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
פצוע בפיגוע בכפר סבא
צילום ערוץ 2
צילום רויטרס
המחבל המתאבד
צילום רויטרס
צילום רויטרס
אמו של המתאבד עם תמונת בנה
צילום רויטרס
מומלצים