שתף קטע נבחר

נדחתה עתירה להקים 10 תחנות טיפת חלב במזרח ירושלים

האגודה לזכויות האזרח עתרה לבג"ץ בדרישה "לפתור את ההזנחה המתמשכת של שירותי הרפואה לתינוקות ולנשים הרות בשכונות הערביות בירושלים". השופטים הסתפקו בעמדת המדינה, לפיה יוקמו שלוש תחנות חדשות עוד השנה

בג"ץ דחה אתמול (ג') עתירה של האגודה לזכויות האזרח, שדרשה להקים עשר תחנות טיפת חלב במזרח ירושלים.
השופטים, בראשות הנשיא אהרון ברק, והשופטים מישאל חשין ודורית בייניש הסתפקו בעמדת המדינה לפיה שלוש תחנות של טיפת חלב חדשות יוקמו עוד השנה במזרח העיר, ותחנות נוספות תוקמנה בעתיד במידת הצורך.
העתירה הוגשה נגד עיריית ירושלים בשמן של שבע נשים תושבות מזרח העיר, כולן אימהות לילדים ושתיים מהן בהריון.
לטענת העותרים ישנה הזנחה מתמשכת של שירותי הרפואה לתינוקות ולנשים הרות בשכונות ערביות בעיר, כשרק חמש תחנות כאלה פועלות בשכונות הערביות לעומת 32 תחנות בשכונות היהודיות בעיר.
לפיכך נטען בעתירה כי תינוקות רבים אינם זוכים להגיע לתחנות טיפת חלב ואימהותיהן נאלצות להסתפק במרכזים של ארגונים הומאניטריים, בהם לא נערכות בדיקות התפתחות ולא מאותרות בזמן בעיות בהריון.
המדינה טענה בדיון, באמצעות עו"ד מלכיאל בלס, כי אין הצדקה לפתוח בבת אחת עשר תחנות חדשות, וכי ניתן להסתפק בשלוש תחנות שתוקמנה עוד השנה, כשבמידת הצורך תפתחנה שתיים נוספות במהלך 2002.
השופטים קיבלו את עמדת המדינה ודחו את העתירה. עורכת הדין הדס תגרי, מהאגודה לזכויות האזרח, אמרה לאחר הדיון כי בהתחייבות להקמת חמש תחנות אין כדי לספק את צורכי התושבים המחייבים פתיחת תחנה בכל שכונה שיש בה מעל 5000 תושבים, והביעה חשש כי לא ימצא מענה הולם לצרכי רבים מהתינוקות במזרח ירושלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מפלים נשים הרות במגזר הערבי"
מומלצים