שתף קטע נבחר

חמישה פצועים מירי מרגמות לעבר נצר חזני

4 נערים ונערה נפצעו מירי פצצות מרגמה לעבר נצר חזני. אחד הנערים נפצע באורח בינוני והיתר נפצעו באורח קל, שעה ששהו במועדון היישוב. הם פונו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר-שבע. שרון: "הרשות הפלסטינית אחראית לירי"

לפחות שתי פצצות מרגמה נפלו בשבת סמוך לשעה 16:00 ביישוב נצר חזני שבגוש קטיף. ארבעה נערים ונערה נפצעו, אחד מהם, בן 18, נפגע באורח בינוני. שאר הפצועים במצב קל. כולם מטופלים בבית החולים "סורוקה", לאחר שפונו למקום בידי צוותי מגן-דוד-אדום. ההערכה היא שהירי בוצע מחאן יונס.
גורמים פלסטינים מדווחים כי יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, שכינס אמש את המועצה הביטחונית הפלסטינית, קרא לכוחות הביטחון של הרשות לפעול להפסקת ירי המרגמות על יישובים ישראלים. על פי הדיווח, המועצה החליטה להורות לכוחות הביטחון להגביר את הסיורים במוקדים שמהם מתבצע הירי.
הפצועים בנצר חזני נפגעו בעת שפצצה נפלה בסמוך למועדון ביישוב, בזמן שבילו באיזור. פצצה נוספת נפלה ליד המיזבלה שליד היישוב. יובל ירמיהו, פארמדיק מד"א, סיפר ל-ynet כי "הפצוע בינוני סובל מרסיסים שפגעו באזור בית החזה והגפיים התחתונות, ונמצא בהכרה מלאה".
"ישבנו ליד מגרש המשחקים בישוב, כשפתאום שמענו שריקה חזקה ושניה לאחר מכן נפלה לידינו פצצת מרגמה. הרסיסים שלה עפו לכל הכיוונים ולאחר כמה שניות כל הפנים שלי ושל החברים שלי היו מלאות בדם", סיפר הראל משה, בן 16, שנפצע באורח קל.
אלוף פיקוד הדרום, דורון אלמוג, ביקר בבית החולים סורוקה, ושוחח קצרות עם כל פצוע ופצוע. הראל משה אמר לו: "הגיע הזמן שתיכנסו בהם אחת ולתמיד כדי שיפסיקו לירות בנו, ולא לוותר להם יותר".
בתגובה לירי פצצות המרגמה סגר צה"ל לתנועה, למשך כשעתיים, את אזור כיסופים וצפון גוש קטיף לתנועה, זאת על-מנת למנוע כניסת מכוניות ישראליות ובריחה של מכוניות פלסטיניות, ולאפשר תנועת אמבולנסים.
ביום שישי נפצעו קצין צה"ל במילואים ורכז הביטחון של נצר חזני, יורם סרור, בפיצוץ מטען חבלה, סמוך ליישוב שבגוש קטיף. מצבם מוגדר קל עד בינוני (ראה ידיעה מלאה בקישורים מימין). במהלך הלילה נורו פצצות מרגמה ליד כפר דרום וניסנית - ללא נפגעים.

הרשות אחראית

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר כי הוא רואה ברשות הפלסטינית אחראית לירי המרגמות והפיגועים שאירעו במהלך הימים האחרונים. זאת בעקבות ההתחייבות שנתנו בכירי הרשות הפלסטינית במהלך פגישות התיאום הביטחוניות האחרונות, לפעול להורדה משמעותית של רמת האלימות.
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר כי הוא רואה ברשות הפלסטינית אחראית לירי פצצות המרגמה לעבר ההתנחלות נצר חזני וטען כי פעולות הטרור גברו מאוד מאז יום העצמאות. "ישראל עומדת על כך שהרשות הפלסטינית תמלא התחייבויותיה בהסכמים לפעול נגד הטרור ותשתיתו", דברי שרון.
שר החוץ, שמעון פרס, אמר כי ירי המרגמות הוא מעשה חמור והפרה ברורה של הסכמי אוסלו. "אנו מצפים מהרשות לנקוט בכל המאמצים כדי שהירי יופסק כפי שהבטיחו", דברי פרס.
ח"כ מיכאל קליינר, אמר כי עושה רושם שהתוכנית המפורטת של ראש הממשלה, אריאל שרון, היא להרגיל את הציבור לירי המרגמות ופיגועי הטרור. לדבריו, התגובה המדינית המבוקשת היא ביטול רשמי של הסכמי אוסלו, אבל שרון כלא את עצמו בקווי יסוד של הממשלה מבלי כל יכולת לתמרן וזו שגיאתו הגדולה מיום היבחרו.
מועצת יש"ע קראה לראש הממשלה, אריאל שרון, להגיב בחריפות רבה על ירי פצצות המרגמה. "המשך השתיקה הישראלית מתפרש על-ידי הפלסטינים כאור ירוק של ממשלת שרון לירי המרגמות על יישובים יהודיים, שהפעם גבה גם מחיר דמים", לשון ההודעה.
גורמים ביטחוניים מסרו כי מיד לאחר הפגישה האחרונה במחסום ארז ניכרה פעילות של הרשות הפלסטינית להורדת רמת האלימות ומניעת ירי המרגמות, אולם במהלך סוף השבוע חזרה שגרת ירי המרגמות והמטענים ברצועת עזה.
גורם בלשכת שר הביטחון אמר כי בשלב זה ההקלות השונות עליהן סוכם אתמול והיום עם הפלסטינים עומדות בעינן. ההקלה העיקרית: מתן אפשרות כניסה לישראל ל-15 אלף פועלים פלסטינים.

הרוג בבית לחם

גורמים פלסטינים מדווחים כי פלסטיני בן 34 מאזור בית לחם נהרג אמש מירי צלף ישראלי. לטענת הפלסטינים, עימד חסן, תושב מחנה הפליטים עאידה, נורה בחזהו ונהרג בעת שנסע במכוניתו "כתוצאה מחיסול". מצה"ל נמסר כי באיזור היו חילופי אש וכי לא מדובר בחיסול.

בכתיבת הידיעה השתתף עלי ואקד

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מאיר אזולאי ידיעות אחרונות
הטיפול בבית החולים
צילום מאיר אזולאי ידיעות אחרונות
צילום ערוץ 2
אחד הפצועים מובא לבית החולים
צילום ערוץ 2
ארכיון ידיעות אחרונות
מאשים את הרשות. בן אליעזר
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום ערוץ 1
המועדון בו נפלה הפצצה
צילום ערוץ 1
צילום ערוץ 1
הבור שפערה המרגמה
צילום ערוץ 1
מומלצים