שתף קטע נבחר

שלושה נסיונות פיגוע הבוקר - אין נפגעים

מחבל מתאבד פוצץ מכונית תופת ליד אוטובוס תלמידים בשומרון, מטען חבלה נתגלה ופוצץ במרכז נתניה ומטען נוסף התפוצץ בישוב שערי תקוה לאחר שהוטמן על ידי מחבלים. בוקר לוהט - ולמרבה המזל ללא נפגעים

אין נפגעים בשלושה נסיונות פיגוע שהיו הבוקר (יום א'): מחבל מתאבד הפעיל מכונית תופת סמוך לאוטובוס תלמידים בשומרון, מטען נתגלה ופוצץ בנתניה ומטען נוסף התפוצץ לפנות בוקר בישוב שערי תקוה.

שוב: מטען חבלה בנתניה

מטען החבלה האחרון נתגלה בסביבות השעה 09:00 במרכז נתניה: אזרח, שהבחין בתיק חשוד בסמוך לסניף בנק פועלים בקריית נורדאו, פתח אותו וגילה חוטי חשמל. האיש הזעיק את המשטרה שסגרה מייד את האזור.
חבלן משטרתי שהגיע למקום פוצץ את המטען בצורה מבוקרת. לא היו נפגעים, ונגרם נזק קל לחנויות באזור. המשטרה עצרה מספר חשודים ערבים וכעת נבדק האם יש להם קשר לאירוע.

מתאבד ליד אוטובוס התלמידים

מעט אחרי השעה 07:00 הבוקר התפוצץ מטען חבלה שהוטמן במכונית סמוך לאוטובוס תלמידים, שנסע סמוך לצומת דיר שרף בשומרון.
לא היו נפגעים, אולם מספר ילדים לקו בהלם בעקבות הפיצוץ. כוחות הבטחון ביצעו סריקות במקום, מהן עולה כי מדובר במחבל מתאבד, שישב במכונית והפעיל את המטען בשעה שחלף האוטובוס ליד המכונית. מדובר במטען גדול יחסית, אך הנזק שנגרם לאוטובוס אינו רב. כוחות הבטחון בודקים כעת את זהותו של המחבל שנהרג בפיצוץ.
אחד מיושבי האוטובוס, אלעד חזן, בן 18, סיפר הבוקר לגלי צה"ל: "יצאנו מהישוב שבי שומרון, זה הישוב השני שאנחנו עוברים בדרך כל יום לישיבה, ופתאום ראינו שובל אש שעוטף את כל האוטובוס ושמענו פיצוץ ענק. רק החלק הקדמי של האוטובוס ניזוק".

מטען חבלה בשערי תקוה

מוקדם יותר הבוקר התפוצץ מטען ביישוב שערי תקוה שליד אורנית שבשומרון. לא היו נפגעים אך נגרם נזק לשני בתים. חיילי צה"ל וחבלנים של משמר הגבול ביצעו סריקות באזור, מהן עולה כי המטען כלל מסמרים והופעל ככל הנראה באמצעות טלפון סלולרי.
בגדר הישוב נמצאה פירצה, דרכה חדרו שני מחבלים, אך טרם ברור אם הפרצה היתה במקום קודם או שהשניים חתכו את הגדר. שערי תקוה נחשב בדרך כלל לישוב שקט הסמוך לקו הירוק, ובמקום לא היו עד היום אירועי ירי או מטענים.
גם בעזה נמשך הירי: אש נפתחה לעבר שלושה מוצבי צה"ל סמוך לנווה דקלים וגדיד שבגוש קטיף. בכל התקריות לא היו נפגעים והחיילים השיבו אש לעבר מקורות הירי. הבוקר ירו טנקים של צה"ל ברצועה וגרמו לבהלה, לאחר שנחשד תחילה כי מדובר בירי מרגמות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דובר צה ל
מטען צינור (ארכיון)
צילום דובר צה ל
צילום איי פי
(אילוסטרציה)
צילום איי פי
מומלצים