שתף קטע נבחר

אהוד ברק נחקר באזהרה בפרשת העמותות

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה חקרו במשך כמה שעות את ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, על מעורבותו בפרשת העמותות. ברק נחקר באזהרה בחשד שביצע עבירות על חוק מימון מפלגות ובחשד לרישום כוזב של מסמכי תאגיד. מקורביו: אין לו מה להסתיר. במשטרה מעריכים: לא יוגש כתב אישוםכ

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, נחקר היום (ב') במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים בפרשת העמותות. ברק נחקר באזהרה בחשד לביצוע עבירות על חוק מימון מפלגות ובחשד לרישום כוזב במסמכי תאגיד. ב"מעריב" פורסם הבוקר כי ההערכה במשטרה היא שלא יוגש כתב אישום נגד ברק בשל חוסר בראיות.
ברק נחקר במשך כמה שעות, בהן שיתף פעולה עם חוקריו והשיב לכל השאלות. מלשכתו של ברק נמסר כי הוא כפר בכל החשדות שיוחסו לו. מקורביו של ברק אמרו כי הוא ציפה להיחקר בימים אלה, אולם הוא חש שאין לו מה להסתיר, והחקירה לא השפיעה על מצב רוחו.
מקורבו של ראש הממשלה, עו"ד אלדד יניב, מעריך כי בסופו של דבר יחליט היועץ המשפטי לממשלה שלא להגיש כתב אישום נגד ברק, גם אם המשטרה תמליץ להעמידו לדין. "אין מחלוקת שברק מעולם לא היה מעורב בפעילות העמותות. גם מבקר המדינה לא טען כך. המבקר מתח ביקורת ציבורית במהותה, וזו חלילה איננה ביקורת פלילית. להערכתי, בסופו של דבר, כשהיועץ המשפטי לממשלה יבדוק את אותו מצב משפטי שהיה קיים אז, כשהייתה לקונה, לא יהיה לו ספק מה היה המצב המשפטי. ברור שהיועץ המשפטי לממשלה, בחוות דעת שנתן, קבע כי אין בעמותות שהקים נתניהו עבירה פלילית, וכי המעשה הוא תקין, ולכן יהיה לו קשה להתעלם מהערכתו זו בבדיקתו את ברק. לכן, להערכתי, בסופה של חקירה ייקבע כי לברק אין כל אחריות פלילית עקיפה או ישירה בכל הקשור לעמותות הנחקרות".
ראש אגף החקירות, תת ניצב משה מזרחי, אמר אתמול כי החקירה בפרשת העמותות קרובה לסיומה. חקירת פרשת העמותות נמשכת מזה מספר חודשים. היועץ המשפטי לממשלה הטיל על המשטרה לחקור את הפרשה הנוגעת לאופן גיוס הכספים במפלגת העבודה, בעקבות תלונתו של ח"כ מיכאל איתן (ליכוד). מלבד ברק נחקרו במשטרה, בין היתר, גם מזכיר הממשלה לשעבר, יצחק הרצוג, וטל זילברשטיין, שעבד עם ברק בקמפיין לקראת בחירתו לראשות הממשלה.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים