שתף קטע נבחר

חיים מנדל שקד פרש מלשכת ברק

ראש לשכתו הנאמן של אהוד ברק הולך הביתה, ומספר באמצעות מקורביו על תחושה קשה של תסכול. חמור מזה, טוען מנדל שקד - דני יתום מהווה "סכנה בטחונית"

מלשכת ראש הממשלה נמסר רשמית לפני הצהרים (יום ב') כי ראש הלשכה, חיים מנדל שקד, התפטר מתפקידו. בהודעה נאמר כי אהוד ברק נענה לבקשתו של מנדל שקד לסיים את תפקידו, ואיחל לו הצלחה בהמשך דרכו. עדיין לא ברור מי יהיה כעת ראש לשכת ראש הממשלה.
בתגובה על התפטרותו של שקד, אמר ראש צוות התגובות של הליכוד, ח"כ דני נווה, כי "כפי שמעידים גם חיים מנדל-שקד וגם מקורבים אחרים, ברק חדל לתפקד כראש ממשלה, אינו יכול לבצע דבר והבעיה היחידה היא שהוא אינו מבחין בכך". נווה אומר שמוטב שגם ברק יודיע על התפטרותו ויילך לבחירות חדשות.
פרישתו של מנדל שקד יצרה אוירה קשה במשרד ראש הממשלה, והיא באה ימים ספורים לאחר עזיבתו של סגנו, שמעון בטאט. מנדל-שקד, מספרים מקורבים, עוזב כשהוא חש תסכול רב, ובפיו ביקורת קשה על האופן בו מתנהלת לשכת ברק ועל מאבקי הכוח שבה.
מקורבי מנדל שקד אמרו ל"ידיעות אחרונות" כי הוא סבור שברק הפך ל"רל"ש של עצמו". ברק חדל לתפקד כראש ממשלה, טוען מנדל שקד, מאחר והוא אינו יכול לבצע דבר. הבעיה היא, לדבריו, שהוא אינו מבחין בכך.
מנדל שקד נותן גיבוי נרחב לדברים החריפים שאמר סגנו, שמעון בטאט, ל"מעריב" על צורת העבודה בלשכת ראש הממשלה. והוא מוסיף וטוען: מערכת היחסים האישית הקשה, הסובבת את דני יתום, יוצרת גם בעיה בטחונית ממשית, שכן ראשי המוסד והשב"כ מעדיפים שלא לעבוד מולו.
על פי גורמים בלשכת ראש הממשלה, ראש המטה המדיני-בטחוני במשרד ראש הממשלה, דני יתום, הוא "מחנה של איש אחד". לדבריהם, יתום כמעט שאינו מחליף מלה עם מזכירו הצבאי של ראש הממשלה, גדי אייזנקוט, ועם גורמים בכירים במערכת הביטחון. יתום, כך אומרים, מונע מברק פעמים רבות פגישות עם בכירים ופחות בכירים במערכת הביטחון.

מי נשאר?

מקורביו של מנדל-שקד, הדובר המדיני, גדי בלטיאנסקי, והדוברת הפוליטית, מרב פרסי-צדוק, נשארים בתפקידם בינתיים. אבל המאבקים שלהם עם נציגי המחנה השני צפויים להימשך. המחנה הזה מורכב מהדוברים החיצוניים שהיו מעורבים בקמפיין הבחירות של ברק, בראשם עומד הפרסומאי משה גאון.
גאון מפיץ מדי בוקר דף מסרים איתו אמורים הדוברים לעבוד. במחנה זה נמצאים גם יוני קורן, מנכ"ל משרד הפרסום טמיר-כהן ודובר צללים בקמפ דייויד, שתפקד בעבר כראש לשכת ברק, אלדד יניב, טל זילברשטיין, המכהן כמנכ"ל חברה לייעוץ פוליטי אסטרטגי, וכן אורנה אנג'ל, יועצת מיוחדת לברק.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנדל שקד. הולך הביתה
ארכיון ידיעות אחרונות
זום77
יתום. מחנה של איש אחד
זום77
מומלצים