שתף קטע נבחר

ביקורת קשה על ביילין במפלגת העבודה

שר החוץ לשעבר, שלמה בן עמי, תקף את ביילין המנהל מו"מ בדרך שעוקפת את הממשלה. גם בלשכת מפלגת העבודה יצאו נגד ביילין, והחליטו למנות לו שני סגנים בראשות הוועדה המתמדת, הקובעת את מצעה האידיאולוגי של המפלגה. במפלגה חוששים, כי אם המצע ייקבע על-ידי ביילין, המפלגה תישאר באופוזיציה לנצח

במפלגת העבודה גוברים הקולות היוצאים נגד פעילותו המדינית של השר לשעבר, יוסי ביילין, שבשבועות האחרונים נפגש לעיתים תכופות עם בכירים ברשות הפלסטינית.
השר לשעבר, שלמה בן עמי, תקף אתמול (ה') את ביילין ואמר: "יש מידה של צדק בביקורת של שרון בנושא הזה, לדעתי אין זה נכון שאלה שמייצגים את הדרך שהובסה בבחירות ימשיכו בניהול מו"מ בדרך שעוקפת את הממשלה הנבחרת, זה לא נכון דמוקרטית ולא נכון לכשלעצמו. אני לא נכנסתי לממשלה בגלל שהדרך שהייתי אחד ממוביליה הובסה וקיבלתי את התוצאות". בן עמי אמר את הדברים לראשונה בקול ישראל.
"מעשיו של ביילין יגרמו לפלסטינים להתרשם שעולם כמנהגו נוהג ושאפשר להכין ניירות ולנהל מו"מ שעוקף את הממשלה כאילו לא קרה דבר ואין חשבון נפש שהם ואנחנו צריכים לעשות".
בן עמי רמז כי הסכם ביילין-אבו מאזן חסר ערך. "מנסיוני, ברגע האמת במו"מ כל מיני ניירות שהוכנו אינם מועילים כי הם אינם מחייבים את הפלסטינים".
בן עמי, התומך בחתימה על הסכם קבע ושולל את דרך הסכמי הביניים, עדיין מאמין כי הסכם קבע הוא נחוץ, אולם אינו מאמין כי ניתן יהיה להשיג אותו כל עוד ערפאת שולט ברשות הפלסטינית.
בלשכתו של ביילין סירבו להגיב להתבטאויותיו של בן עמי וטענו כי לא שמעו את דבריו של בן עמי באוזניהם.
גם בישיבת לשכת מפלגת העבודה יצאו חברי לשכה נגד הרעיון למנות את ביילין לראש הוועדה המתמדת, ועדה שעניינה להכין את ועידת המפלגה שתתקיים בספטמבר ואת מצעה האידיאולוגי. הוויכוח הסוער הסתיים בפשרה: לביילין ימונו שני סגנים, השר לשעבר, שמעון שטרית, והמזכיר הפוליטי של התק"מ, יגאל צחור.
בוויכוח טענו חברי הלשכה כי דעותיו של ביילין קיצוניות וכי אם הוא יהיה אחראי על מצעה האידיאולוגי של העבודה היא תישאר לנצח אופוזיציה. מלשכתו של ביילין נמסר כי מינוי שני הסגנים הם על דעתו של ביילין ובהסכמתו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
גוברים הקולות נגד. ביילין
צילום: דודו פריד
צילום איי פי
בן עמי. צריך לעשות חשבון נפש
צילום איי פי
מומלצים