שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רפא"ל חשפה טיל חדש בשירות חיל האוויר

  ה"דרבי" נמצא כבר בשירות חיל האוויר מזה מספר שנים, אולם רק היום חשפה רפא"ל את הטיל ומציעה אותו למכירה בחו"ל. הטיל אמור להתמודד עם מטרות בטווח קצר ובינוני, ומסוגל להתגבר על אמצעי לוחמה אלקטרונית

  הרשות לפיתוח אמצעי לחימה של משרד הבטחון (רפא"ל) חשפה אמש (יום ה') טיל אוויר- אוויר מונחה מכ"מ - ה"דרבי", אותו תציג בסלון האווירי בלה בורז'ה שבפאריז בחודש יוני הקרוב.
  הטיל אינו חדש לחלוטין ופיתוחו החל עוד בשנות השמונים. על פי פרסומים זרים הוא נכנס לשירות בחיל האוויר הישראלי כבר לפני מספר שנים, אולם רק עתה חושפת אותו ישראל ומציעה אותו למכירה לצבאות בחו"ל.
  ה"דרבי" הוא טיל אוויר-אוויר לטווח בינוני (מעבר לטווח הראות BVR). הוא מצוייד במערכת הנחייה מבוססת מכ"מ אקטיבי המסוגל לפעול בכל מזג אוויר.
  על פי פרסומי רפא"ל, ניתן לשגר את הטיל לעבר מטרות בטווח הקצר או הבינוני ולשם כך הוא מתאפיין בשני אופני פעולה: הטיל מסוגל להינעל על מטרה לאחר שיגורו ובכך לרכוש מטרות בטווחים בינוניים, ובנוסף מסוגל הטיל להינעל על מטרה גם לפני השיגור ובכך להינעל על מטרות בטווח הקצר.
  הטיל מסוגל להתמודד נגד אמצעי לחימה אלקטרוניים, זאת באמצעות ראש הביות שפיתח מפעל מב"ת של התעשייה האווירית. ניתן לתכנת את ראש הביות ולהתאימו לדרישות הצבא המפעיל בגזרות שונות וכן למערכות לוחמה אלקטרונית חדשות המופיעות בזירה ואמורות לשבש את פעולת הטיל.
  למעשה, מסוגלים מפעילי הטיל "להתחכם" ולתכנת את הטיל על מנת שיעקוף את מערכות הלוחמה האלקטרונית. הטיל ניתן לנשיאה גם על מטוסי קרב קטנים דוגמת ה- F-16, ה F-5 והמיראז', לצד מטוס העליונות האווירית הגדול דוגמת F-15.
  הטיל מיועד לשיגור ממשגר אחיד הזהה לו ולטיל הפיתון 4 גם כן מתוצרת רפא"ל (פיתון 4 הינו טיל מונחה חום לטווחים קצרים).

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים