שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פרסי קרן מיקי אלבין

  הוענקו פרסי מיקי אלבין לנשים תסריטאיות. "אמא שלי באה" במקום הראשון

  בטקס שנערך ביום ב' בסינמטק תל אביב הוענקו פרסי קרן מיקי אלבין לנשים תסריטאיות. את הפרסים העניקה גליה אלבין, יוזמת הקרן ומיכל מודעי, נשיאת ארגון ויצ"ו העולמי. מטרת הקרן, שהוקמה לפני שבע שנים, לעודד יוצרים קולנועיים לכתיבת תסריטים מקוריים. השנה עמדה התחרות בסימן נשים תסריטאיות. לקרן הוגשו 100 תסריטים בז'אנרים שונים שכללו דרמה, סרטים תיעודיים וסרטי אנימציה. חבר השופטים כלל את רותי לב-ארי, דויד סיני ותלמה כהן.
  בפרס הראשון הוענקו 10 אלף ש"ח לנגה בטלר ביח ולשה שמשוני על "אמא שלי באה" – ספור על יום אחד גורלי בחייה של הגיבורה, שעות ספורות לפני פגישה עם אמה, כשהחיים והמתים מקרב משפחתה מתפרצים לחייה וחושפים פצעים שלא הגלידו. בפרס השני הוענקו 7000 ש"ח לשלומית זיו על תסריטה "תמר ביום שלישי", שעוסק באהבה בלתי אפשרית. בפרס השלישי הוענק 3000 ש"ח לתסריטה הדרמטי של רחל שווימר דילה, "פרמיירה", המגולל את ספור הסתגלותו של משה, מגדולי שחקני התיאטרון בישראל לחיים בדיור מוגן.
  בפרס התסריט הדוקומנטרי זכה תסריטה של ויולט שיצר, "המסע של ואן", בסכום של 3000 ש"ח. במרכז התסריט ואן נויאן, צברית בת 18, דור שני לפליטי הסירות הויאטנמים ומסעה האישי בחיפוש אחר שורשיה.

  לפנייה לכתב/ת
  צילום דלית שחם
  גליה אלבין ומיכל מודעי אתמול בטקס
  צילום דלית שחם
  לאתר ההטבות
  מומלצים