שתף קטע נבחר

שני הנערים שנרצחו בתקוע הובאו למנוחות

גופותיהם של קובי מנדל ויוסף אישרן, נערים מתקוע, נמצאו במערה בתוך ואדי באזור. החשד הוא כי הנערים נרצחו על ידי פלסטינים תושבי האזור. הגופות נמצאו עם סימני התעללות קשים וסקילה. ארה"ב מגיבה בחריפות. שר הבטחון: אל תכניסו לכם לראש שמישהו עוצר את צה"ל

כוחות הביטחון ביצעו אתמול (ד'), בעקבות שני רצח הנערים מתקוע, גל מעצרים נרחב של פלסטינים תושבי האזור, בניסיון לעלות על עקבות הרוצחים. עד כה נעצרו יותר מ-20 פלסטינים, מרביתם חקלאים. הפלסטינים טוענים כי איש מהעצורים אינו פעיל בארגון פלסטיני כלשהו.
ראש הממשלה אריאל שרון אמר כי הרצח המחריד של שני הנערים מתקוע, קובי מנדל ויוסף אישרן, מהווה הסלמה נוספת בפעילות הטרור והאלימות של הפלסטינים כנגד אוכלוסיה אזרחית תמימה. שרון תבע מהרשות להפסיק לאלתר את הטרור ואת ההסתה הארסית לרצח אזרחים ישראלים ויהודים. ראש הממשלה קיים בעקבות הרצח התייעצות בטחונית בלשכתו בהשתתפות הרמטכ"ל.
שר הבטחון בנימין בן אליעזר אמר כי כוחות הבטחון יעשו הכל כדי ללכוד את מבצעי הרצח. בביקור במועצה האזורית חוף עזה אמר בן אליעזר: "אל תכניסו לכם לראש שמישהו עוצר את צה"ל. אין קל יותר מאשר להדליק את האזור ולכן אנו מנסים לפעול באופן ממוקד וחכם".
ארצות הברית גינתה בחריפות את הרצח: שגריר ארה"ב בישראל, מרטין אינדיק, הדגיש את העובדה שאחד הנרצחים, קובי מנדל, היה אזרח אמריקני, ואמר כי "אנו זועמים ומגנים באופן החריף ביותר את הרצח האכזרי של שני הנערים. אנו שולחים את תנחומינו למשפחות".
מסע ההלוויה של הנערים שנרצחו יצא מישובם תקוע בשעה 15:30 אחר הצהריים. קובי מנדל נטמן בבית העלמין בכפר עציון ויוסף אישראן הובא לקבורה בהר המנוחות בירושלים (מימין: קישור לידיעות על תגובת ראש הממשלה המלאה והאבל בישוב תקוע).

סימני התעללות

גופותיהם של שני הנערים, בני 14, נמצאו באזור תקוע, הנמצא במזרח גוש עציון, דרומית לבית לחם. הגופות ועליהן סימני התעללות קשים נמצאו במערה בתוך ואדי חריתון. ההערכה היא כי מדובר ברצח שביצעו פלסטינים תושבי האזור. בדיקה ראשונית מראה כי השניים נרצחו ככל הנראה בסקילה באבנים וכן בדקירות סכינים.
שני הנערים, תלמידי כיתה ח', יצאו לטייל ו"ברחו" מלימודים מבלי שהוריהם ידעו על כך. על פי עדות חבריהם, הם יצאו לחפש אתר למדורת ל"ג בעומר.
ראש המועצה האזורית גוש עציון, שאול גולדשטיין, כינס את תושבי תקוע ומסר להם פרטים על התנהלות חקירת הרצח. תושבים סיפרו כי במפגש נשמעו דעות מנוגדות לגבי הדרך להתמודד עם הטרור הפלסטיני. צוות פסיכולוגים נמצא בתקוע כדי לטפל בתושבים שיחושו מצוקה.

תגובות

בכיר הרשות סאיב עריקאת אמר בעקבות הרצח כי "הרשות הפלסטינית מגנה הרג אזרחים וילדים, בין אם הם יהודים או ערבים, ישראלים או פלסטינים". עריקאת טען כי האחריות להמשך ההרג מוטלת על ראש הממשלה שרון וממשלתו, שדחו עד כה את כל היוזמות להרגעת הרוחות ולחידוש המו"מ.
שר התשתיות אביגדור ליברמן תקף את הרשות ואמר כי "מדובר בחבורת קניבלים וכך צריך להתייחס אליהם. אי אפשר לקבוע שמישהו הוא פרטנר למו"מ לשלום, בזמן שהוא טובח ומפעיל טרור בנו. יש להחליט אם הוא פרטנר או אויב ואם הוא אויב, יש להילחם בו".
יו"ר הכנסת, אברהם בורג, אמר כי "אין פתרון קסם למצב. המאבק בטרור הארוך והמתיש שם את כולנו בקו האש".
ח"כ רן כהן (מרצ) אומר כי רצח הנערים הוא "מעשה נתעב שנעשה בידי מרצחים אכזרים" וכי הוא תובע מהרשות הפלסטינית לעצור לאלתר את גל שפיכות הדמים. במקביל תובע כהן מהממשלה להיענות לתביעה להקפיא את ההתנחלויות בכדי להתחיל שיתוף פעולה עם הפלסטינים, שייסיע להפסקת הטרור.
ח"כ יוסף (טומי) לפיד מתנועת שינוי אמר כי "מעבר למשמעות הפוליטית של הרצח הכפול המזוויע של שני הנערים, יש גם בדרך בה נרצחו הפגנה של סדיזם אכזרי, המעיד על שנאה תהומית, שהיא חמורה יותר מכל היבט בטחוני של הסכסוך".

בהכנת הידיעה השתתפו אבישי בן חיים, ענת רואה ולינוי בר גפן

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
יוסף אישרן
צילום גלי תיבון
צילום גלי תיבון
קובי מנדל
צילום גלי תיבון
צילום גלי תיבון
המערה שבה נמצאו הגופות
צילום גלי תיבון
צילום cnn
ההלם בתקוע
צילום cnn
צילום איי פי
ההלוויה
צילום איי פי
מומלצים