שתף קטע נבחר

טיבי: חיזבאללה נאלץ לחטוף החיילים בגלל טיפשות ישראל

בריאיון לעיתון ערבי אמר ח"כ אחמד טיבי כי חיזבאללה נאלץ לחטוף את שלושת החיילים בהר דוב, בגלל טיפשותה של ההנהגה הישראלית, שלא שחררה את ההחטופים הלבנונים ולא החזירה את חוות שבעא. דבריו עוררו את זעמו של חיים אברהם, אביו של החייל החטוף בנימין אברהם, המבקש להעמיד את טיבי לדין ולהוציא את מפלגתו מחוץ לחוק. טיבי: "יש לי הבנה ואמפטיה לסבל המשפחות. ציינתי עובדה היסטורית ופוליטית"

ח"כ אחמד טיבי אמר בסוף השבוע כי ארגון החיזבאללה "נאלץ לחטוף את החיילים הישראלים בגלל דרך המחשבה של ההנהגה הישראלית וטיפשותה".
בריאיון הערבי "כול אל-ערב", היוצא לאור בנצרת, אמר טיבי כי ארגון החיזבאללה הוא ארגון של התנגדות לגיטימית נגד הכיבוש. טיבי אמר עוד כי חוות שבעא היא אדמה כבושה, וכי על ישראל לסגת משבעא כדי שהנסיגה שלה מלבנון תהיה מלאה.
טיבי נשאל לדעתו על החיילים הישראלים שנחטפו בגבול לבנון, ואמר כי ישראל היא זו שהמציאה את סגנון החטיפה, וכי עליה לשחרר את כל האסירים הלבנונים, ולסגת מחוות שבעא. לדבריו, החיזבאללה נאלץ לחטוף את החיילים הישראלים בגלל הטיפשות והיהירות הישראלית.
טיבי אמר בשיחה ל-ynet כי בדברים אלה הוא התכוון לכך שהחטיפה בוצעה על ידי החיזבאללה בגלל סירובה של ישראל לשחרר את האסירים הלבנונים הכלואים אצלה. לדבריו, יש לו אמפטיה והבנה לסבלן של משפחות החיילים החטופים, והתקשורת הישראלית עושה עליו "עליהום". "יש לי אמפטיה אנושית לסבל המשפחות", אמר טיבי, "ואני מקווה שפרשת החטופים הישראלים והלבנונים תבוא אל קיצה בקרוב. אמרתי שכשישראל חטפה את דיראני היא השתמשה במושג 'הבאה', אבל בשני המקרים מדובר בחטיפה. ציינתי עובדה היסטורית ופוליטית, ולפעמים אנשים צריכים לומר את האמת, ומה שעשיתי הוא לומר את האמת כפי שהיא באה לידי ביטוי במציאות".

אביו של אחד מהחטופים: טיבי פועל נגד אושיות המדינה

בעקבות דבריו של ח"כ טיבי פנה חיים אברהם, אביו של החייל החטוף בנימין אברהם, במכתב ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין. אברהם, שהוא חבר בועדת הבחירות המרכזית, ביקש מהשופט חשין לפעול לפתיחת חקירה פלילית נגד טיבי ולהוצאת מפלגתו מחוץ לחוק. "מר טיבי בהתבטאויותיו פועל כנגד אושיות קיומה של המדינה ומסייע לאויבינו להשיג את מטרתם", כתב אברהם, "לא ייתכן שנישאר אדישים לאות ביטויי הזדהות עם מבקשי רעתנו, המצדיקים למעשה את חטיפת בנינו, וכתוצאה מכך מסיתים את הציבור הערבי ישראלי נגד היהודים בתוכה ומצדיקים מצב בלתי אפשרי מבחינת הדו-קיום. בנימה אישית, כחבר ועדת הבחירות המרכזית של הכנסת, בלתי אפשרי עבורי לשבת עם נציג מפלגה המשבחת את מבצעי חטיפתו של בני".
ח"כ מודי זנדברג אמר בתגובה להתבטאותו של טיבי: "אחמד טיבי הוא שותף פעיל בניסיונות החיזבאללה לפגוע במשפחות החטופים ובמורל הלאומי. טיבי הוא חבר בכנסת ישראל, אך נדמה כי בפועל הוא מתפקד כדובר החיזבאללה".
בתגובה לפנייתו של חיים אברהם ליו"ר ועדת הבחירות אמר ח"כ טיבי: "צר לי על התגובה הנמהרת הזו, אין מקום לפסילה. אני בסך הכל הבעתי באופן דמוקרטי את דעתי הלגיטימית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
טיבי. דעתי הלגיטימית
צילום: גלי תיבון
מומלצים