שתף קטע נבחר

מספיד בלויית הרוגת הפיגוע: "אני מבקש סליחה מערפאת"

בבית העלמין הר הרצל נטמנה הצעירה מרימונים, שנהרגה אמש מירי ליד מעלה מכמש. אחד המספידים: "העם בישראל לא רוצה מלחמה. הוא רוצה שלום ומותה של עידית לא יהיה לשווא"

גדודי חללי אל-אקצה, תנועה המזוהה עם הפתח, נטלה אחריות לפיגוע הירי הקטלני שאירע ביום שלישי בשטחים: עידית מזרחי, בת 21, נהרגה מן הירי ליד ההתנחלות מעלה מכמש שבמישור אדומים. ברכב בו נסעה היו גם אחיה עמית ואביה משה, שנפצע קל. עידית מזרחי הובאה אתמול (ד') למנוחות בבית העלמין בהר הרצל בירושלים.
במהלך הלוויה, אמר אחד המספידים, יוסי חכים: "איבדתי אחות, ומותה לא היה לשווא ולכן כאן, מהמקום הזה, בשמי - ואני מאמין שגם בשם כל העם בישראל - יאסר ערפאת, אני מוכן לבקש היום סליחה מכם, העם הפלסטיני, על כל הסבל, ההרג והצער שאנחנו גרמנו לכם עקב אי הבנות והמחלוקות בין העמים. העם בישראל לא רוצה מלחמה. הוא רוצה שלום ומותה של עידית לא יהיה לשווא". דבריו הובאו בגל"צ.

מהלך הפיגוע

שלושת בני משפחת מזרחי היו בדרכם מישובם רימונים לחתונה ברחובות, כאשר נפתחה לעברם האש הקטלנית בציר אלון. מהחקירה עולה כי לפחות תשעה קליעים נורו לעבר המכונית. עידית נפצעה אנושות בצווארה.
חבר שעבר במקום הגיע אל הרכב מיד עם סיום התקרית, וסייע בפינויה לבית החולים הדסה עין כרם, שם נקבע מותה. כוחות צה"ל ערכו סריקות אחרי היורים.
עידית מזרחי חזרה רק לפני כשבוע מטיול בן חצי שנה לארצות הברית, שערכה אחרי שירותה הצבאי. משפחת מזרחי שכלה לפני שנים אחדות בן נוסף, שמת בעת שירותו בצה"ל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה
עידית מזרחי
צילום רפרודוקציה
צילום מוטי סנדר
ירי המרגמות על כפר דרום
צילום מוטי סנדר
צילום cnn
פלסטינים עומדים דום
צילום cnn
מומלצים