שתף קטע נבחר

הרב של עופרה הגיש תלונה: פרופ' שטרנהל מסית לרצח

הרב גיסר הגיש את התלונה בעקבות מאמר שפרסם פרופ' זאב שטרנהל בעיתון "הארץ" ממנו משתמעת לטענת גיסר קריאה לפלסטינים לבצע פיגועים נגד מתנחלים בלבד. במאמר כתב שטרנהל כי "אילו היתה בפלסטינים מעט תבונה, הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות"

הרב אבי גיסר, רבה של עופרה, הגיש תלונה במשטרה נגד פרופ' זאב שטרנהל בעקבות מאמר שפרסם האחרון בעיתון "הארץ" ואשר לטענתו של הרב גיסר משתמעת ממנו קריאה לפלסטינים לבצע פיגועים נגד המתנחלים בלבד.
בתלונה שהגיש אתמול (ג') במשטרת בנימין והגיעה לידי ynet, מאשים רבה של עופרה את שטרנהל בהסתה לרצח, המרצה ושידול לרצח וכן תמיכה והזדהות עם ארגון טרור".
במכתב תלונה נוסף ששלח הרב גיסר ליועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין הוא מצטט קטע מתוך מאמרו של שטרנהל אשר לטענתו יש בו "קריאה ברורה לרשות הפלסטינית לרצוח אותי ואת שכמותי".
בקטע המצוטט אומר שטרנהל: "... לרבים בישראל, ואולי אף לרוב המצביעים, אין ספק בדבר לגיטימיות ההתנגדות המזויינת בשטחים עצמם. אילו היתה בפלסטינים מעט תבונה, הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות, לא פוגעים בנשים ובילדים ונמנעים מירי על גילה, על נחל עוז ועל שדרות. כן היו נמנעים מהנחת מטענים בצידו המערבי של הקו הירוק. בדרך זו היו הפלסטינים משרטטים בעצמם את פרופיל הפיתרון שממילא יושג בעתיד".
במכתבו ליועץ המשפטי מבקש הרב גיסר מרובינשטיין להורות על זירוז החקירה נגד פרופ' שטרנהל וטוען כי במאמר יש תמיכה מפורשת והזדהות עם ארגון טירור.
גיסר כותב כי "עוד טרם יבשה דמעתי מהרצח הנתעב של שכני אסף הרשקוביץ הי"ד, שלושה חודשים לאחר רצח אביו אריה ע"ה, השניים נכנסים לקטגוריה של המיועדים לרצח של אותו משולח רסן. אתמול שעו הפלסטינים להצעת מר שטרנהל ורצחו את עידית מזרחי, תושבת רימונים, למרות שהכותב המליץ להם לפגוע בעיקר בגברים".
פרופ' שטרנהל סירב להגיב על הדברים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
הפיגוע בעופרה בו נהרגו בני הזוג כהנא. "תמיכה מפורשת בארגון טרור"
צילום ערוץ 2
מומלצים