שתף קטע נבחר

אפגניסטן: מאמיני ההינדו ייאלצו לענוד סמל מזהה

משטר הטליבאן החליט שמאמיני דת ההינדו יענדו סמל מזהה על בגדיהם כדי להבדילם מהתושבים המוסלמים במדינה. "ההחלטה היא בהתאם לדת האיסלאם", מסביר שר בממשלה, "שכן מיעוטים חייבים להיות מזוהים". בהודו זועמים על ההחלטה

מאמיני דת ההינדו באפגניסטן ייאלצו לענוד סמל מזהה על בגדיהם, שיבדיל אותם מתושבי אפגניסטן המוסלמים. שר בממשלת הטאליבן אמר אתמול (ג') כי "בני המיעוטים במדינה חייבים להיות מזוהים, בהתאם לאיסלאם".
לדברי השר, מוחמד וואלי, ההחלטה תקפה רק לגבי בני דת ההינדו, "שכן באפגניסטן אין יהודים או נוצרים". למרות דבריו, ידוע כי בבירה קבול מתגורר לפחות יהודי אחד, וכנראה שגם כמה נוצרים. בבירה קבול מתגוררים כ-5,000 מאמיני הינדו ואלפים נוספים מתגוררים ביתר ערי המדינה.
לדברי השר, "גם ביקורת בינלאומית לא תגרום לנו לשנות את הצו החדש". הוא הוסיף כי לפי החוק החדש שייכנס בקרוב לתוקף, גם נשות דת ההינדו ייאלצו ללבוש רעלה, בדיוק כמו הנשים המוסלמיות במדינה.
הצו החדש מעורר זעם בהודו, בה יש רוב לבני ההינדו. "אנחנו מגנים הוראות כאלה שגורמות לאפלייה של מיעוטים", נמסר ממקור במשרד החוץ. לדברי המקור, "זו עדות נוספת לאידיאולוגיה הנחשלת של הטליבאן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
מאמיני דת ההינדו
צילום איי פי
מומלצים