שתף קטע נבחר

15 שנות מאסר על סיוע לרצח בני זוג בגבעת זאב

ריאד בשיר הורשע בסיוע לרצח בני הזוג גבריאלה ודב וייס לפני שנה בביתם בגבעת זאב בעקבות סכסוך שנגע לעבודות שיפוץ. מבצע הרצח, דודו של בשיר, נמלט לרשות, שמסרבת להסגירו. השופטים קבעו כי "בנוכחותו במקום חיזק בשיר את ידיו של דודו בהחלטה לרצוח והבטיח את הימלטותו"

15 שנות מאסר נגזרו היום (ד') בבית המשפט המחוזי בירושלים על ריאד בשיר, בן 24, שהורשע על פי הודאתו בסיוע לרצח בני הזוג גבריאלה ודב וייס לפני שנה בביתם בגבעת זאב, בעקבות סכסוך שנגע לעבודות שיפוץ שבוצעו בביתם.
מבצע הרצח, אחמד אלג'עפרה, בן 35, דודו של בשיר, נמלט מייד לאחר ביצוע הרצח לתחומי הרשות שסירבה להסגירו לישראל והוא מוחזק ב"מעצר הגנתי" כדי למנוע מישראל לחטוף אותו לתחומה.
רצח בני הזוג דב (67) וגבריאלה (58) וייס בפברואר 2000, עורר הדים רבים בשל האכזריות הרבה בה בוצע. בשיר, תושב ג'אב אל מוכבר, הועסק על ידי בני הזוג יחד עם דודו אחמד אלג'עפרה בביצוע עבודות שיפוצים בביתם של בני הזוג שבגבעת זאב. בבוקר הרצח התעורר ויכוח בין בני הזוג לשניים, ובמהלכו היכו את בני הזוג, בין היתר באמצעות פלס מים. לפתע הודיע אלג'עפרה כי בכוונתו להרוג את בני הזוג וייס כדי לנקות את שמו מהיותו ידוע כמשתף פעולה. הוא החל להלום בשניים בכל חלקי גופם, בעיקר בראשם, באמצעות כלי עבודה שהיו ברשותו, ולאחר מכן, כדי לבצע וידוא הריגה, חנק אותם.
בשיר עמד מנגד ולא עשה דבר כדי למנוע מדודו לרצוח את השניים. בן דודו של בשיר בן ה-21 שהיה מועסק עמם בדירה הגיע לפתע למקום, ומשהבחין בשיר בזעזוע שניכר על פניו נוכח המחזה שנגלה לעיניו, סטר לו והורה לו להמתין להם במכונית. לאחר הרצח סייע בשיר לדודו לסלק את העדויות המפלילות והשניים נמלטו מהדירה.
נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, ורדי זילר, סגן הנשיא יעקב צמח והשופט עזרא קמא, הרשיעו את בשיר בסיוע לרצח לאחר שקבעו כי בנוכחותו במקום חיזק את ידיו של דודו בהחלטה לרצוח והבטיח מראש את הימלטות דודו מהדירה מבלי להותיר עקבות.
"ייתכן ואלמלא נוכחותו במקום לא היה דודו אוזר עוז בנפשו להתעלל בבני הזוג וייס ולבצע רצח כה אכזרי ולקפח את חיי שני בני אדם שכל חטאם היה שהם יהודים שהזמינו את הנאשם ודודו לבצע בביתם עבודות שיפוץ", אמרו השופטים בגזר הדין. מלבד עונש המאסר בפועל גזרו עליו השופטים גם שלוש שנות מאסר על תנאי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרצח בוצע לאחר סכסוך על שיפוץ הדירה
מומלצים