שתף קטע נבחר

למרות הפסקת האש: נמשכו פיגועי הירי

הבוקר נחתו שתי פצצות מרגמה בשטח החקלאי של נצרים - איש לא נפגע. בצהריים ניזוקה משאית ישראלית מירי ליד נווה דקלים אך איש לא נפגע. פלסטינים ירו הלילה לעבר מוצבי צה"ל ברצועה ולעבר מכונית צבאית סמוך לחלחול - לא היו נפגעים

הפסקת האש החד צדדית עליה הכריז ראש הממשלה אריאל שרון נמשכה גם היום (ה'), למרות שהפלסטינים ממשיכים בפיגועי הירי.
פלסטינים ירו בצהריים לעבר אזור התעשייה בנווה דקלים. משאית שהייתה במקום נפגעה כתוצאה מהירי. איש לא נפגע וחיילי צה"ל לא השיבו אש לעבר מקורות הירי.
הבוקר נחתו שתי פצצות מרגמה בשטח החקלאי של ההתנחלות נצרים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. פלסטינים ירו הבוקר לעבר מכונית צבאית סמוך לחלחול באזור חברון. גם באירוע זה איש לא נפגע ולא נגרם נזק.
אש נפתחה הלילה לעבר שני מוצבים סמוך לנווה דקלים ולעבר מפקדת התיאום והקישור הדרומית ברצועת עזה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. החיילים לא השיבו אש.
מקורות פלסטינים טוענים כי צה"ל ירה הבוקר ארבעה פגזים לעבר שכונת שייח עג'לין, בדרום העיר עזה. עוד מדווחים הפלסטינים כי כוח צה"ל הרס בית של פלסטיני במח'רקה, שכונה בדרום העיר עזה. בשני המקרים, לטענת הפלסטינים, חדר צה"ל לשטח A
בהודעה שפרסם מכחיש דובר צה"ל מכל וכל את הטענות הפלסטיניות. לפי צה"ל, טענה זו היא חלק מסדרה ארוכה של טענות שקריות של הרשות הפלסטינית, בניסיון להסית ולהסלים את המצב.

"איש משפחה למופת"

אזרח ישראלי נהרג אתמול מאש שירו פלסטינים מזרחית לאריאל, וחברו נפצע קל. אדם נוסף נפצע קשה מירי לעבר שכונת גילה (ידיעה נפרדת בקישורים מימין). צה"ל מיעט להשיב באש לעבר הפלסטינים, בהתאם להוראות שקיבל משרון.
ההרוג בפיגוע הירי הוא אשר אילוז, בן 33 לחייו, תושב מודיעין. בני משפחתו של אילוז התכנסו עם היוודע דבר האסון בבית המשפחה שברחוב עמק איילון במודיעין. המשפחה הסתגרה בכאבה וסירבה לשוחח עם עיתונאים. כן סירבה המשפחה לקבל סיוע של גורמים מקצועיים.
אילוז גדל במעלה אדומים, שם מתגוררת משפחתו. הוא הניח אחריו אשה ושני ילדים בני חמש ושבע. מקורביו סיפרו כי "הוא היה איש משפחה למופת שדאג לשלום כולם. הוא נהג לומר כי מודיעין היא העיר הטובה ביותר לגדל בה ילדים". הלילה הובא אילוז למנוחות.

הפיגוע: מארב ירי

אילוז היה מנהל עבודה. יחד עם איציק גולדשטיין, מאבטח מאריאל, הוא נסע לאתר סלילת כביש מאריאל לרחלים ועלי, כ-500 מטרים מזרחית לאריאל, לא הרחק מכביש חוצה שומרון. המאבטח נפגע בידו ומנהל ואילוז נפצע בגבו באורח קשה מאוד ומת בבית החולים. הירי הפלסטיני בוצע מהכפר הסמוך אסככה.
כוחות צה"ל שהגיעו למקום ספגו גם הם מטחי אש, וירו לעבר המחבלים. הפצועים הועברו לבית החולים "בילינסון" בפתח תקוה. אילוז איבד דם רב והרופאים נאבקו על חייו - אך לשווא.
תנועת "גדודי חללי אל אקצה", אחת הקבוצות החמושות המזוהה עם הפתח, נטלה את האחריות לפיגוע הירי. בהודעה נאמר כי הירי בוצע "בתגובה להסלמה האחרונה של ישראל בשטחים.

"חטפנו אש צולבת"

איציק גולדשטיין, המאבטח שנפצע קל בפיגוע הירי, סיפר לערוץ 2 על שאירע: "נסענו לכפר איסככא, פנינו לכיוון תחנת העבודה, המשרדים, חטפנו אש צולבת, המשכנו בנסיעה תוך כדי הירי, בשלב מסוים השבתי אש לכיוון מקור הירי והמשכנו ככה בנסיעה עד שהתחברנו לכוחות החילוץ. ירו עלינו ובתוך המכונית יושבים אני ומנהל העבודה. הוא צועק: 'יורים, יורים, יורים'. אני אומר לו: 'אני יודע, תמשיך בנסיעה, אל תעצור, תמשיך בנסיעה'. הוא ממשיך כמה שהוא יכול. בשלב מסויים אני גם כן פורק מהרכב, משיב אש, רואה מה קורה איתו, ממשיך איתו לכיוון אריאל כמה שעוד יכול לנהוג, קצת בעזרה שלי. מגיעים כוחות הביטחון ומחלצים אותנו תחת אש מהשטח".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
המכונית שנפגעה מהירי
צילום ערוץ 2
צילום: איי פי
ירי בגילה (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים