שתף קטע נבחר

גופת הנעדר יוסף אלפסי נמצאה; רוצחיו נתפסו

רוצחיו, קבלן פלסטיני ותושבי הכפר עזון שבשומרון, טענו כי רצחו את הישראלי על רקע של סיכסוך כספי. הרוצחים שרפו את גופתו של אלפסי לאחר הרצח

גופתו של הנעדר יוסף אלפסי, בן 50, נמצאה הבוקר (יום ו') בואדי סמוך לטול כרם. על הגופה היו סימני התעללות קשים. במבצע של מערכת הביטחון נתפסו שלושת החשודים באחריות לרצח.
אלפסי, תושב ראשון לציון, נעדר מאז יום רביעי האחרון לאחר שנסע להיפגש עם קבלן פלסטיני בכפר עזון בשומרון. כוחות גדולים של משטרה וצבא חיפשו אחריו. במבצע של צה"ל והשב"כ נעצרו 3 המעורבים ברצח, ובהם הקבלן הפלסטיני, שהודו כי חטפו, דקרו ורצחו את אלפסי, לטענתם על רקע סכסוך כספי בין הקבלן לאלפסי. לאחר הרצח, שרפו הפלסטינים את הגופה ונמלטו עם מכוניתו של הנרצח. כאמור, כל האחראים לרצח נתפסו והם מוחזקים בישראל. השב"כ הטיל איפול על החקירה בשלב זה.
בני משפחתו של אלפסי מתחו קודם למציאת גופתו ביקורת קשה על תפקוד כוחות הביטחון: "לאף אחד לא אכפת מהאבא שלי", אמר הבן שמואל, "הם בכלל לא זזים כדי למצוא אותו, אני מרגיש שיש כאן הפקרות אחת גדולה. דיברנו עם המשטרה ועדיין הכל עומד באותו מצב. אני בטוח שאם זה היה מישהו שקרוב לאחד מהדרגים הגבוהים בארץ, החיפושים היו נראים אחרת. אבל כשמדובר באזרח פשוט שום דבר לא חשוב, מקסימום עוד אזרח אחד נעלם, למי זה כבר אכפת".
ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי "אנו הם מביעים צער על מותו של אלפסי. באשר לטענות המשפחה בנושא אופן הטיפול במקרה אנו דוחים את הביקורת. מרגע היוודע דבר העדרותו ועד למציאת גופתו פעלו שוטרי המחוז בשיתוף עם כוחות הביטחון ללא לאות ובשימוש בכל האמצעים האפשריים בכפוף לתנאי השטח. נציגי המשפחה עודכו כל העת על פרטי החקירה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו בכר
אלפסי. הגופה נמצאה בוואדי
צילום דודו בכר
מומלצים