שתף קטע נבחר

אסון ורסאי: "באתי להרים את החתן - והכל נפל"

אורחים בחתונה מספרים על הרגע שבו הכל התמוטט: "פתאום בבת אחת הרצפה התחילה להתרסק, כל הקומה בה היינו נפלה למטה"; "אנחנו נפלנו, ניסיתי לתפוס את החברים שלי, אחד ניסה לתפוס את השני". אחד מהאורחים: "חצי שעה לפני האירוע אשתי אמרה לי: 'איציק, תסתכל, התקרה זזה'. לא האמנתי

חתונתם של בני הזוג קרן ואסף דרור הייתה בעיצומה, כאשר רחבת הריקודים קרסה מתחת לרגליהם של החוגגים. האסון אירע כאשר הקומה השלישית באולמי החתונות קרסה אמש לתוך הבניין, בשעה שהיו בה כ-700 חוגגים. יותר מ-300 פצועים פונו לבתי החולים, ורבים קבורים מתתחת להריסות.
ירון, בן 20, חברו מילדות של החתן סיפר ל-ynet על הרגע שבו הכל קרס: "רקדנו, נהנינו, ובדיוק כשבאתי להרים את אסף על הכתפיים - הכל נפל", הוא מספר, "אנחנו נפלנו, ניסיתי לתפוס את החברים שלי, אחד ניסה לתפוס את השני, דרכו לנו על הראש. הכל פשוט נפל, זה היה נורא".
יואל, שהשתתף בחתונה, סיפר: "פתאום בבת אחת הרצפה התחילה להתרסק, כל הקומה בה היינו נפלה למטה. אני ניסיתי לתפוס את זו שלידי, להחזיק אותה שלא תיפול. פתאום שמעתי צרחות, לא יכולתי לזוז, היתה שם היסטריה. לא הצלחתי להזיז את הכתף שלי, הייתי תקוע. אנשים נפלו למטה".
מיכל, בת 20: "הייתי עם החבר שלי, ישבנו ליד השולחן, פתאום הרגשתי כמו רעידת אדמה. זה לא היה בום של פיצוץ, זה פשוט היה רעידת אדמה. הכל נפל, חבר שלי תפס אותי חזק ביד, ואחר כך הוא נעלם לי. אנחנו לא נפגענו. ראיתי אותו הולך לעזור בפינוי הפצועים. זה פשוט היה נורא, אני לא ראיתי כזה דבר מעולם, הכל פשוט נפל עלינו".
יצחק מלמד, שנפגע באירוע, סיפר: "חצי שעה לפני האירוע אשתי אמרה לי: 'איציק, תסתכל, התקרה זזה'. לא האמנתי לה".
רבקה סוסתיאל, שהיתה אורחת בחתונה שהתקיימה באולמי ורסאי יומיים לפני האסון, סיפרה ל-ynet: "ישבנו במרכז האולם ליד במת הריקודים ואני ראיתי כל הזמן שהרצפה רועדת. קמנו לרקוד ואני כל הזמן חשבתי בלבי שמשהו עומד לקרות, הכל רעד שם, פחדתי שיקרה אסון".
לדבריה, היא חששה להתריע בפני בעלי האולם על הרעידות, משום שלא רצתה להשבית את השמחה באמצע האירוע. אולם על פי עדותה, אחד האורחים ניגש לבעלי האולם ואמר להם שהרצפה כולה רועדת. "אתה יושב עם הרגליים על הרצפה ומרגיש את הרעידה באופן בלתי פוסק", תיארה סוסתיאל את התחושה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
"הכל פשוט נפל"
צילום ערוץ 2
צילום רויטרס
"אנשים נפלו למטה"
צילום רויטרס
מומלצים