שתף קטע נבחר

הלווית גלעד זר: זעם על מדיניות הממשלה

מאות השתתפו במסע ההלוויה של קב"ט שומרון, שנורה בראשו בפיגוע בכביש עוקף שכם. אחיו האשים את ממשלת ישראל, שעבורה "דם של מתנחלים שווה לדם של עכברים". הפלסטינים שירו במכוניתו של זר התקרבו לרכב וביצעו "וידוא הריגה" מטווח קצר

בתחושת אבל כבד מהול בזעם, התנהל אמש (ג') מסע ההלוויה של קצין הביטחון של מועצת שומרון, גלעד זר, שנרצח אתמול בפיגוע ירי. למרביתם של מאות הנוכחים בהלוויה היתה הכתובת לזעם ברורה - ראש הממשלה, אריאל שרון.
מסע ההלוויה יצא מרחבת משרד ראש הממשלה בירושלים, דרך שכונת מעבר חיזמה וכביש 60, לכיוון ביתו של זר באיתמר ומשם לבית העלמין בקרני שומרון.
אחיו הצעיר של גלעד זר, אורן, אמר במהלך ההספדים: "לא רצית רכב מוגן ירי, לא שכפ"צ ולא קסדה, לא רצית לחיות כשפן בארץ זרה. את חייך נתת למען עם ישראל". האח אמר כי בעיני ממשלת ישראל "דמם של המתנחלים שווה לדם עכברים" ושאל: "איך ייתכן שהמהנדסים והקבלנים של המבנה שקרס וקבר תחתיו מאות רבות עדיין מסתובבים חופשי?", כשהוא מפנה את הדברים כלפי יוסי ביילין ושמעון פרס.
בני קדוש, קב"ט גוש עציון, הספיד את עמיתו שנרצח: "לי נדמה שעוד רגע תגיח ותאמר: צחקתי אתכם, הרי לא תוכלו להסתדר בלעדי". קדוש ציטט את שירו של חיים גורי שנכתב בעקבות נפילת הל"ה: "הנה מוטלות גופותינו".

הקב"ט התאושש, חזר לעבוד - ונרצח בירי

הפיגוע שבו נהרג זר היה בכביש עוקף שכם מדרום, באזור צומת ג'ית, בין ההתנחלות קדומים ליצהר. רק לפני כחודש וחצי נפצע זר, תושב איתמר, בן 41, בפיגוע ירי בצומת יצהר. לאחרונה התאושש מהפיגוע ושב לעבודתו.
הפיגוע אירע מעט אחרי השעה 07:00 בבוקר: מבדיקות צה"ל עולה כי מכונית הטויוטה המסחרית של זר ספגה מטח יריות של עשרות כדורים. ככל הנראה, התקרבו הפלסטינים למכוניתו לאחר מטח הירי וירו בו שוב, בראש ובחזה, מספר פעמים.
ניידת מד"א שהגיעה למקום האירוע טיפלה בזר שנפצע אנושות, אולם מותו נקבע בשטח. כוחות צה"ל הגיעו למקום האירוע וביצעו סריקות אחר היורים. חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח, נטלה אחריות לביצוע הירי, וכן לפיגוע הירי שהיה אתמול.
"רק אתמול ראיתי את גלעד בהפגנה שלנו", סיפרה ל-ynet דינה ישורון, דוברת הישוב שבי שומרון. לדבריה, אמר לה זר בחיוך: "דינה, תשמרי על עצמך, הערבים לא עושים חשבון, הם יכולים לחזור פעמיים על אותו סיפור", וזאת משום שמכוניתה של ישורון ספגה זמן קצר קודם לכן מטח כדורים בשומרון. "את מה שאתה אומר לי תזכור בעצמך", השיבה ישורון. לדבריה, זר היה נחוש לשוב לעבודתו במהירות, למרות פציעתו הקשה והעובדה שספג שלושה כדורים.
זר, סגן אלוף במילואים, היה נשוי להגר ואב ל-8 ילדים. הוא שימש כקב"ט בארבע השנים האחרונות. הוא בנו של משה זר, לוחם ביחידת ה-101, שהתפרסמה בזכות מעלליה ומפקדה אריאל שרון. ראש הממשלה מכיר היטב את המשפחה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה
גלעד זר. היה נחוש לחזור
צילום רפרודוקציה
מומלצים