שתף קטע נבחר

פיגוע באמצע הבגרות

מכונית תופת התפוצצה באזור התעשייה הישן בנתניה, במרחק של 20 מטר מבית הספר "אורט לייבוביץ", בו נערכה בחינת בגרות באותה עת

מכונית תופת התפוצצה אתמול אחר הצהריים (ד'), מעט לפני השעה 16:00, באזור התעשייה הישן בנתניה. ממגן דוד אדום נמסר כי כשמונה פצועים קל מאוד, שסבלו מהלם וחרדה, פונו לבית החולים "לניאדו" בעיר. שלושה מהפצועים הם בני משפחה אחת: אשה, בעלה וכלתה. פצוע נוסף הוא ילד בן 10. צו איסור פרסום הוצא על רוב פרטי חקירת הפיגוע.
מכונית התופת היתה מסוג מזדה 626, אך לוחית הרישוי שלה שייכת לרכב מסוג מיצובישי לנסר, שנגנב לפני יומיים. מאות חלקים מהרכב עפו למרחק של עשרות מטרים מהמקום והרכב עצמו נהרס כליל.
יורם בלולו, עד ראייה, סיפר ל-ynet כי "דקות לפני הפיצוץ הלכתי ברחוב פנקס לכיוון התחנה, 50 מטר מרכב התופת הבחנתי בשלושה צעירים בעלי חזות ערבית שבאו מולי. הם היו שמחים, הם חייכו לעברי ונראו לי חשודים. השמן מביניהם, היה לו תיק על הגב. כשעברתי לידם אמרתי לשמן שהוא נראה לי מחבל. הם המשיכו, עברו על פני, חצו את הכביש ונעלמו באחד הרחובות. בדרך ראיתי את הרכב שחונה בצד. לא חשדתי בו. עברתי אותו, הגעתי לרכב שלי ואז אירע הפיצוץ. ברחוב היו מעט אנשים, במדרכה אף אחד לא היה. היו הרבה רסיסים והמכונית היתה מפורקת. מיד עזבתי את המקום".
במשטרה גבו עדויות ממספר אנשים שטענו כי הבחינו במחבל נמלט מהמקום. מהעדויות הורכב קלסתרון וכעת מבוצעות סריקות בנסיון לאתר את האדם שנמלט.

הפיצוץ - בזמן הבגרות

הפיצוץ אירע במרחק של 20 מטר מבית הספר "אורט לייבוביץ'" בעיר, בזמן שתלמידים במקום ערכו את בחינת הבגרות באזרחות, ליד תחנת ההסעה. חצי שעה לפני הפיצוץ יצא מהתחנה אוטובוס ובו עשרות תלמידים. על פי ההערכה, מחבל ניסה להכניס את המכונית לתוך בית הספר, אך לא הצליח בשל המאבטח שהיה במקום.
מוטי, תלמיד בבית הספר, סיפר על שאירע: "בדיוק היתה שאלה על ערביי ישראל ולמה הם באים לעיר לעבוד וחוזרים לכפר. באמצע כתיבת התשובה שמעתי פיצוץ חזק. כל הכיתה רעדה. השולחנות, השמשות, ראיתי מהחלון שדברים עפים באוויר. אחרי זה היה מאוד קשה להמשיך במבחן. היינו מבולבלים ודואגים, היו תלמידים שיצאו החוצה כדי להתקשר לבית ולהרגיע את ההורים. אי אפשר להתרכז כשאתה יודע שבחוץ היה פיגוע".
מוטי הוסיף כי חמש דקות לפני הפיצוץ הוא התכוון לצאת החוצה, מכיוון שהתקשה באחת השאלות. "למזלי אחד מהחברים עזר לי וזרק לי מילה. מה שגרם לכך שיכולתי לענות על התשובה. אם הוא לא היה עוזר לי, הייתי נמצא בחוץ ובטח הייתי נפגע מהפיצוץ".

"להתנדב למשמר האזרחי"

בעיר נתניה אירעו מאז תחילת האינתיפאדה שורה ארוכה של פיגועי תופת, שהקשה שבהם היה בקניון "השרון" בעיר לפני כשבועיים. "נתניה סמוכה לטול כרם ולמרות הגברת האבטחה, אי אפשר למנוע לחלוטין פיגועים", אמרו במשטרה
ראש עיריית נתניה, מריים פיירברג, אמרה ל-ynet כי "המחבלים מבינים שהיערכות המשטרה לא מאפשרת להם להיכנס למרכז נתניה, ולכן בחרו לבצע את הפיגוע באיזור התעשיה הצפוני. אין ספק שכעת יהיה עלינו להיערך מחדש, ולבחון את פריסת הכוחות בעיר". לדברי פיירברג, בישיבה הקרובה של מועצת העיר היא תודיע כי היא מתנדבת למשמר האזרחי.
גדודי ירושלים, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי, נטלו אחריות לפיגוע. גורם מטעם הגדודים התקשר לתחנת הטלביזיה אל-מנאר, השייכת לחיזבאללה, והודיע כי התנועה אחראית לפיגוע, שבוצע במסגרת המאבק בכיבוש הציוני. עוד ציין הגורם כי התנועה תמשיך במאבקה בישראל.

בכתיבת הידיעה השתתפו עלי ואקד וסמדר שמואלי

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור הפיגוע
צילום ערוץ 2
מכונית התופת
צילום ערוץ 2
צילום ערוץ 2
המכונית היתה גנובה
צילום ערוץ 2
מומלצים