שתף קטע נבחר

תא"ל זיו: "עלינו להיות ערוכים למלחמה כוללת"

קצין חי"ר וצנחנים ראשי, תא"ל ישראל זיו, אמר אתמול כי המצב הנוכחי אינו רחוק ממלחמה וכי יש לדאוג גם ברמת המפקדים לאפשרות כזו

"עלינו להיות ערוכים למלחמה כוללת. המצב הנוכחי אינו רחוק ממצב כזה ולכן יש לדאוג גם ברמת המפקדים לאפשרות כזאת". כך אמר היום (ד') קצין חי"ר וצנחנים ראשי, תא"ל ישראל זיו, בפגישה עם כתבים צבאיים בבסיס ירי וקליעה של צה"ל.
תא"ל זיו הוסיף כי אולי אין זה מתפקידו להעריך מצבים כאלה, אולם מתפקידו להתכונן למלחמה כוללת.
בהתייחסו לירי הפלסטינים בצירים אמר תא"ל זיו, כי להערכתו כל הצלחה של צה"ל בסוגיה זו, תגרום להסלמה אחרת, בקרב הפלסטינים. הוא הוסיף ואמר, כי סוגיה זו של ירי על הצירים היא מורכבת וצה"ל יצטרך לפעול ביתר שאת, כך שיקשה על המפגעים לפגע או להימלט לאחר פיגוע.
כתב עתי"ם מוסר כי, לדברי תא"ל זיו, ייתכן גם שיהיה צורך בהגבלת התנועה לפלסטינים ואפשר כי יהיה צורך להתמודד עם הסוגיה בפעילות יותר עמוקה שתכלול כניסה לתוך השטחים שלהם וכן ליצור רמה של ריבוד השטח בפעילות כזו שתקשה על חופש הפעולה של המפגעים.
קצין צנחנים וחי"ר ראשי התייחס לרמת הפיקוד הזוטר בצה"ל ואמר, כי העימות המוגבל, כמו זה עם הפלסטינים, מעלה את חשיבותה של רמת הפיקוד הזוטר. כמו כן אמר כי שיפור הכשרת הפיקוד ברמת היחידה, יחזק את בטחון המפקדים, יעלה את איכות קבלת ההחלטות שלהם, יגביר את התאום ושיתוף הפעולה לכדי זריזות פעולה משמעותית וישכלל את יכולת הלחימה הכוללת של צה"ל במשימות השונות בשיגרה ובמלחמה.
מפקד מתקן אדם, אל"מ אפי מושקטו, אמר כי בניגוד למלחמה נגד צבא סדיר, קשה בלוחמה מוגבלת מסוג זה שיש לנו עם הפלסטינים, להבין מיהו האויב ומהן שיטות הלוחמה שלו.
אל"מ מושקטו התייחס גם לצלפים בצה"ל ואמר כי רמתם עלתה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רוייטרס
ירי פלשתינים. ייתכן ותידרש הגבלת התנועה
צילום רוייטרס
מומלצים