שתף קטע נבחר

8 מאסרי עולם ו-21 שנות מאסר למבצע פיגוע באזור

בגזר הדין כתבו השופטים: "אין כל נימוק משפטי או אחר שהנאשם לא יינמק בכלא עד סוף ימיו"

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 8 מאסרי עולם מצטברים ועוד 21 שנות מאסר בפועל על חליל אבו-עלבה, מבצע הפיגוע באזור, לפני כ-4 חודשים. אבו-עלבה דרס למוות 7 חיילים ואזרחית אחת ופצע 21 בני אדם.
בגזר הדין כותבים השופטים כי "מעשיו של אבו-עלבה הם זוועתיים, מעוררים שאט נפש ונעדרים כל עכבות מוסריים ורגשות אנושיים של התייחסות לקדושת החיים של האדם באשר הוא אדם ושל העיקרון של אי פגיעה באנשים חפים מפשע". השופטים אמרו כי, "לא ניתן להתעלם מדבריו של אבו-עלבה שבמהלך חקירתו במשטרה אמר כי, עשה את המעשה מתוך שכנוע עצמי", וקבעו כי יש לקבל את דבריו כפשוטם וכי הדחף שהביא אותו למעשיו הוא פרי הסתה ושטיפת מוח שנעשו לו ולאחרים שכמותו, לשנאת ישראל ולהרג יהודים באשר הם יהודים.
עוד כותבים השופטים בגזר הדין כי, "אבו-עלבה עשה מעשה זוועה שירשם כדיראון עולם בהיסטוריה האנושית. על פי הדין, ועל פי כל אמת מידה מוסרית, על הנאשם לשאת בעונש של מאסר עולם על כל אדם שאת חייו קיפח, ובעונש נוסף על כל אדם שאותו פצע במעשיו, ואין כל נימוק משפטי או אחר שהנאשם לא יינמק בכלא עד סוף ימיו". התובעת, עו"ד דבורה חן, הביעה סיפוק מגזר הדין.

הפיגוע: עלה על המדרכה במטרה לפגוע בחפים מפשע

הפיגוע אירע ב-14.2.01. בשעה 4 לפנות בוקר יצא אבו עלבה מביתו בעזה במסגרת עבודתו כנהג אגד אשר מסיע פועלים ממחסום ארז לרמלה וללוד. לאחר שהוריד את הנוסעים הוא נסע מרמלה לכיוון צומת חולון והגיע, סמוך לשעה 7:30 בבוקר, לתחנת האוטובוס הנמצאת דרומית לצומת אזור, כאשר התחנה היתה מלאה באנשים, חיילים ואזרחים אשר היו בדרכם למקום עבודתם ולשירותם הצבאי.
הוא המתין בסמוך לתחנה מספר דקות ובסמוך לשעה 7:45 החל לנסוע לכיוון התחנה כשהוא מאיץ את מהירות האוטובוס עד ל-147 קמ"ש. כאשר הגיע לתחנה סטה ימינה לתוכה, עלה על המדרכה ונסע לאורכה וזאת מתוך כוונה לגרום למותם של מספר רב של אנשים וחיילים חפים מפשע, שהיו באותו זמן במקום. לאחר מכן המשיך בנסיעה לכיוון דרום. הוא נעצר רק בסמוך לגן יבנה, לאחר שנתקע במשאית אשר חסמה את דרכו ואז נתפס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
אבו-עלבה. מעשה זוועה שירשם כדיראון עולם
צילום רויטרס
מומלצים