שתף קטע נבחר

בית המשפט: "הארץ" ישלם 250 אלף שקל למתנחלי חברון

המתנחלים הגישו תביעת דיבה בעקבות כתבה שפרסמה עמירה הס. "הארץ" לא הגיש כתב הגנה - והתביעה התקבלה. המתנחלים: "ניצחנו". "הארץ": כתב התביעה לא הגיע לידינו - ולכן נבקש לבטל את פסק הדין

עיתון "הארץ" לא הגיש כתב הגנה בתביעת דיבה שהגישו נגדו תושבי היישוב היהודי בחברון - ופסק הדין, שניתן במעמד צד אחד, חייב את העיתון בתשלום רבע מיליון שקל פיצויים למתנחלי חברון. המתנחלים מרוצים וטוענים "ניצחנו". "הארץ" לעומת זאת טוענים כי מאחר וכתב התביעה כלל לא הגיע לידיהם - הרי שפסק הדין חסר משמעות ויבוטל.
הפרשה החלה כאשר תושבי היישוב היהודי בחברון הגישו לפני חודשים אחדים תביעת דיבה נגד עיתון "הארץ". הסיבה: כתבה שפרסמה העיתונאית עמירה הס, לפיה מתנחלי בית הדסה רקדו סביב גופת מחבל, בעטו בה, דרכו עליה וחילקו ממתקים לחיילים שירו והרגו את המחבל, לאחר שזה ירה לעברם. בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט בירושלים נטען כי "מדובר בעלילה זדונית", והמתנחלים דרשו פיצוי בסך 250 אלף שקלים.
עיתון "הארץ" לא הגיש כתב הגנה, ובמצב כזה רשאי בית המשפט לתת פסק דין במעמד צד אחד בלבד. השופטת שלהב גרטל קיבלה את התביעה וחייבה את הארץ בתשלום הפיצוי המבוקש.
תושבי היישוב היהודי בחברון היו היום מרוצים מאוד. בהודעה שפרסמו נטען כי בית המשפט קיבל את טענתם שהעיתון העליל עליהם עלילה וציינו "סוף סוף עלה בידינו לגבות מהעיתון מחיר על כל העלילות שהוא מעליל עלינו במשך השנים".
בעיתון "הארץ" לא התרגשו כלל מפסק הדין. עורך הדין מיבי מוזר המייצג את העיתון אמר היום: "כתב התביעה כלל לא הגיע לידינו ולכן לא הוגש כתב הגנה. אנו בודקים מדוע הדבר קרה. בכל אופן במקרה כזה אפשר לבקש ביטול של פסק הדין בתוך שלושים יום ונעשה זאת". עורך הדין מוזר הוסיף כי "זו לא הדרך לקבל פסקי דין, אבל יש כאלה שחושבים שעל זה תהיה תפארתם".
מהיישוב היהודי בחברון נמסר בתגובה על הדברים כי "גם אם פסק הדין יבוטל ותינתן להם אפשרות להתגונן - אנחנו משוכנעים ששוב נצא מנצחים מאחר והעובדות והאמת אתנו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מתנחלים בחברון (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים