שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רוצחו של מאיר כהנא: נקמתי על מות פלסטינים
  הפעיל האיסלאמי המצרי, סייב נסיר, הודה ברציחתו של מנהיג כך, מאיר כהנא, בשנת 1990 בניו יורק. נסיר אמר שהחליט לרצוח את כהנא לאחר שכוחות ישראל הרגו באוקטובר 1990 27 פלסטינים במסגד אל אקצה

  הפעיל האיסלאמי המצרי, סייב נסיר, הודה היום (ב') בפומבי, ברציחתו של מנהיג כך, מאיר כהנא, בשנת 1990 בניו יורק.
  בראיון שנתן נסיר מכלאו בארצות הברית לעיתון "אל קודס על ערבי" היוצא לאור בלונדון, אמר כי החליט לרצוח את כהנא לאחר שכוחות ישראל הרגו באוקטובר 1990 27 פלסטינים במסגד אל אקצה. לדבריו, ביצע את הרצח על דעת עצמו וללא סיוע של גורם אחר כלשהו.
  נסיר נימק את החלטתו לרצוח ברצונו להבהיר לעולם, שהמלחמה היא האלטרנטיבה היחידה להיעדר השלום, וגם כדי לנקום בארצות הברית. "החלטתי על הרצח לאחר שהגעתי למסקנה שארצות הברית שלה נשבעתי אמונים כאזרח, מבדילה בין אזרחיה ובגדה בכל הערבים האמריקנים", אמר נסיר.
  נסיר, שנדון ב-1996 למאסר עולם ללא אפשרות חנינה אמר, כי הוא מעולם לא היה חבר פעיל בארגון איסלאמי פונדמנטליסטי במצרים או בארצות הברית. הוא קרא להקים בפלסטין מדינה מוסלמית שבה יחיו בדו קיום בני כל הדתות.
  נסיר גינה בראיון את פעולת הפיצוץ בבניין הסחר העולמי בניו יורק בשנת 1993, שיוחסה לפעילים איסלאמיים מצרים ושבין היתר בוצעה במחאה על מעצרו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים