שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  למרות המלצת הבורר - סוללת החץ תוצב בעין שמר
  משרד הביטחון הודיע כי לא יכבד את המלצות הבוררות בעניין ויציב את הסוללות בשטח המועצה אזורית מנשה

  משרד הביטחון הודיע אתמול (יום ג') לתושבי המועצה האיזורית מנשה כי הוא אינו מקבל את המלצות הבוררות בעניין סוללת טילי החץ, וכי יקים את הסוללה בשדה התעופה עין שמר.
  בישיבה שקיימו נציגי המשרד עם התושבים, מסרו אנשי משרד הביטחון כי בכוונתם להמשיך בזמן הקרוב בהליכי התכנון של הקמת בסיס לסוללת החץ.
  החלטת משרד הביטחון, שהתקבלה על ידי מנכ"ל המשרד, עמוס ירון, עומדת בניגוד להמלצות שהגיש בשבוע שעבר, חגי מרום, שהתמנה כנציג התושבים לבדוק את השלכות הצבת הטילים בעין שמר. המלצתו של מרום, הגם שאינה מחייבת על פי חוק, אמורה היתה להיות מקובלת בהסכמה על הצדדים.
  מרום המליץ שלא להציב את סוללת הטילים בעין שמר, זאת כיוון שמכ"ם בקרת האש של החץ, אורן ירוק, מייצר קרינה ברמה גבוהה מאוד, המסוכנת במרחק קצר מ-3.5 קילומטרים ממקום יישוב. המושב מאור, ובית החולים שער מנשה נמצאים בתוך טווח המסוכן, ולפיכך המליץ מרום להכשיר את השטח אולם הציע להעביר אליו את סוללת הטילים רק בזמן חרום, עליו יחליטו במשותף שר הביטחון והשרה לאיכות הסביבה.
  מרום ציין בהחלטתו כי "לא ניתן כיום להקים מתקן בטחוני המהווה מטרה במרכז אוכלוסיה אזרחית".
  פרקליטיהם של התושבים, עורכי הדין גיל אוריון ועופר ברוך, מסרו בתגובה להחלטה כי ימשיכו להאבק בהקמת הסוללה באמצעות הוועדה למתקנים בטחוניים, וכי הם שוקלים להמשיך ולנקוט בצעדים משפטיים נגד הסוללה.
  נודע גם כי משרד הביטחון הציע לתושבים הצעת פשרה, לפיה יוחזק המכ"ם במצב כבוי ויופעל רק בזמן חרום, כך שמרבית הזמן לא יהיו התושבים באיזור תחת קרינת המכ"ם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים