שתף קטע נבחר

חיילי "גבעתי" אביב איזק ואופיר קיט הובאו למנוחות

קרוב משפחתו של אביב מספר: "הוא היה אמור לצאת בעוד שבוע ל'רגילה' ואחר כך למסלול מכי"ם וקצונה. אמו השאירה לו אתמול הודעה בטלפון הנייד 15 דקות לפני שקיבלה את ההודעה המרה מאנשי קצין העיר". אביו של אופיר מספר: "הוא אמר לי בשיחת טלפון רבע שעה לפני הפיצוץ: 'אבא, אני לא מפחד למות בשביל המדינה, אם צריך' "

היום (א') נערכו הלוויותיהם של שני החיילים שנהרגו בפיגוע ההתאבדות שביצע החמאס ברצועת עזה.
הלוויתו של סמל אופיר קיט, בן 19 מירושלים, נערכה בשעה 2 אחר הצהריים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים.
סמל אביב איזק, בן 19 מכפר סבא, הובא למנוחות בשעה 5 אחר הצהריים בבית העלמין הצבאי בכפר סבא.

"תחושה קשה"

בבית משפחת קיט מנוה-יעקב שבירושלים התקשו בסוף השבוע בני משפחתו של אופיר לעכל את הבשורה המרה. "רבע שעה לפני הפיצוץ שוחחנו עם אופיר", סיפר האב, "אחר כך שמענו שהיה פיגוע ליד שקמה, והיתה לי תחושה קשה. התקשרתי אליו לסלולרי אבל הוא לא ענה, הוא אמר לי בשיחה 'אבא, אני לא מפחד למות בשביל המדינה, אם צריך'".
עומר ודינה קיט, הוריו של אופיר, איבדו לפני שמונה שנים את בנם הבכור, ישראל, שנפטר מסרטן בגיל 16. כעת, לאחר מותו של אופיר, נותר רק הבן הצעיר, אלי, בן 16 כיום.
"אופיר היה מלא שמחת חיים, היו לו תוכניות להצליח, הוא היה מורעל על הצבא", סיפרה בת דודתו, מיטל בן יוסף. לדבריה, אופיר, שלמד בבית הספר הדתי "הימלפרב", רצה לצאת לקצונה ותכנן ללמוד משפטים.
סבתו של אופיר, שאיבדה לפני מספר חודשים את בעלה, קיבלה את ההודעה על מות נכדה רק לאחר צאת השבת.
האב עומר ספד היום לבנו: "לקבור בן זה כמו חורבן בית המקדש. אני שכלתי שני בנים וחוויתי לכאורה את חורבן שני הבתים. אני מקווה שלא אהיה איוב השני ואשאר בלי בנים בכלל". מפקד הצוות של אופיר, עידו ברקאי, סיפר בדמעות על אופיר "שהיה תמיד מלא שמחת חיים והומור ותמיד מחייך".

"התקשרה לבן"

ביום שישי בשעה 19:30 התקשרה חנה איזק, לטלפון הנייד של בנה החייל, והשאירה לו הודעה שיתקשר אליה. רבע שעה לאחר מכן דפקו בדלת אנשי קצין העיר והודיעו למשפחה כי אביב נהרג בפיגוע ברצועת עזה.
אביב, בן 19, למד בתיכון בפרוייקט מיוחד של מחוננים. כאשר הגיע לגיל גיוס, היה ברור לכולם שהוא יתגייס ליחידה מיוחדת. אבל בגלל בעיית משקפיים הוא התגייס בחודש יולי אשתקד לגבעתי. אביב שירת בחודשים האחרונים בפלוגת הפלח"ן ברצועת עזה. בעוד שבוע הוא היה אמור לצאת לחופשת רגילה ואחר כך לעבור מסלול של מכ"ים וקצונה.
אמו חנה מספרת: "הוא מאוד אהב את הצבא. מאלה שעדיין לא התפכחו מאשליות. בשבוע שעבר הוא היה בחופשה בבית והשבוע הוא היה אמור להישאר שבת. ידענו מה הוא עושה בצבא וברצועת עזה. הוא עצמו היה סגור ולא הרבה לספר".
אביב, בנם הבכור של חנה, עורכת דין במקצועה ושל אילן, מורה לחינוך גופני בחטיבת הביניים "אלון" ברעננה ואח של עומר בן ה-16 ונועה בת ה-10, גדל והתחנך בכפר סבא. הוא למד בבית ספר התיכון כצלנסון במגמת כדורסל ושיחק בקבוצת הפועל כפר סבא. אחר כך למד במגמת פיזיקה וכימיה. אביב תיכנן לצאת לטיול אחרי השירות הצבאי ולחזור ללמוד.
"הוא אהב פיזיקה, זה הלך לו קל והיה ברור שהוא ילמד את המקצוע אחרי השחרור. אבל עכשיו הוא לא יצא לטיול אחרי הצבא, לפחות לפני הגיוס הוא הספיק לטייל יחד עם אביו 10 ימים ברומא. הם חרשו את העיר והוא מאוד נהנה", סיפרה אמו חנה.
בן משפחתו של אביב שהגיע מלונדון לאחר שקיבל את הבשורה מספר כי אביב "נראה טוב, היה חברותי, ספורטאי מצטיין ומבריק בלימודים. כל חייו היו לפניו, וצפינו לו עתיד מזהיר. מה שעצוב, זה שעכשיו יישארו לנו רק הזיכרונות, לא כך זה היה צריך להיות".
מפקד פלוגת ההנדסה שבה שירת איזק אמר היום בדברי ההספד: "כאשר הסיור שבו השתתפת יצא לדרכו, ידעתי שהכל יהיה בסדר, כיוון ששלחתי לאזור את החייל הכי טוב שלי, חייל שהיה אמור להפוך למפקד ולקצין מצטיין".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה ערוץ 2
אביב איזק
צילום רפרודוקציה ערוץ 2
צילום רפרודוקציה גלי תיבון
אופיר קיט
צילום רפרודוקציה גלי תיבון
מומלצים