שתף קטע נבחר

נעצרו שני חשודים בביצוע הלינץ' ברמאללה

בין העצורים, עזיז צאלחה, הצעיר שהניף את ידיו המגואלות בדם לעבר ההמון, לאחר שחנק, לדבריו, את אחד החיילים. החשוד השני, פעיל תנזים, הודה כי דקר את אחד החיילים למוות

השב"כ וחיילי יחידת דובדבן עצרו לפני מספר שבועות שני תושבי אזור רמאללה, החשודים בהשתתפות בלינץ' בו נהרגו שני חיילי צה"ל באוקטובר 2000, בבניין משטרת רמאללה. בין העצורים, האיש שצולם, כשדם החיילים על ידיו. במהלך הימים האחרונים הסתיימה חקירתם של השניים שהודו בהודאה מפורטת בחלקם בביצוע הלינץ'.
עזיז צאלחה, בן 20, תושב הכפר דיר ג'ריר, הודה בחקירה כי היה בין האנשים שפרצו לתחנת המשטרה וכי הוא חנק את אחד החיילים בזמן שהאחרים היכו אותו. משראה שידיו מגואלות בדם, כך סיפר, ניגש לחלון והניף את ידיו לכיוון ההמון המשתולל בחוץ.
החשוד השני, מוחמד נוארה, פעיל תנזים, בן 18, תושב הכפר מזרעה קבליה, הודה אף הוא כי השתתף בלינץ' ודקר בסכין את אחד החיילים.
עד כה נעצרו ונחקרו 15 חשודים במעורבות בלינץ', שבו נרצחו שני חיילי המילואים, סמל וואדים נורזיץ' וסמ"ר יוסי אברהמי. שלושה מבין העצורים הועמדו לדין בבית הדין הצבאי בבית-אל. אחד מהם, שוטר פלסטיני, הואשם בהשתתפות פעילה בלינץ'. על פי האישום, הוא פתח את דלתות תחנת המשטרה ברמאללה וסייע להמונים לפרוץ פנימה ולרצוח את החיילים. שני פלסטינים נוספים הואשמו בסיוע לביצוע הלינץ'.
נורזיץ' ואברהמי ז"ל, שגויסו לשרות מילואים בתפקיד נהגים, נסעו במכוניתו הפרטית של אחד מהם לכיוון בסיסם באזור רמאללה. הם חלפו על פני המחסום ונכנסו לרמאללה, שם זוהו על ידי קבוצת פלסטינים שהחלו ליידות אבנים במכוניתם. הם הוצאו מהמכונית והובלו, תוך שהפלסטינים תוקפים אותם בכל חלקי גופם, לתחנת המשטרה הפלסטינית.
תמונות הטלוויזיה מהמקום הראו מחזות זוועה של פלסטינים צוהלים ברחוב, בעוד שחבריהם מכים את החיילים למוות ומניפים את ידיהם לאות ניצחון. אחד מהחיילים הושלך מחלון הבניין לרחוב, ושם המשיכו הפורעים, לעיני המצלמות, לבעוט בו למוות, בעוד הוא שוכב על הרצפה חסר אונים. התמונות, שצולמו על ידי צוות צילום איטלקי, פורסמו בניגוד לרצונה של הרשות הפלסטינית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוייטרס
הלינץ` ברמאללה
צילום: רוייטרס
מומלצים