שתף קטע נבחר

החובלת הראשונה בצה"ל: "אני לא אמצעי שיווק"

רק לאחר שכנוע מצד נציגי דובר צה"ל, נאותה אורה פלד לשוחח עם עיתונאים בתום טקס הסיום של קורס חובלים, אבל גם אז ביקשה מהם, בעיקר, להניח לה

לחובלת הראשונה בצה"ל, אורה פלד, שסיימה שלשום (יום ד') את קורס החובלים, היה קשה להתמודד עם התפקיד היחצ"ני שהועידו לה בטקס הסיום החגיגי.
בתחילה יצאה פלד אל הצלמים בפנים חמוצות, אך לאחר שניות אחדות חזרה אל האולם ממנו יצאה. רק לאחר ניסיונות שכנוע מצד נציגים של דובר צה"ל הסכימה לצאת שוב אל הצלמים והעיתונאים, ואמרה: "אני מתרגשת, כל המשפחה שלי פה, אבל תפסיקו עם ההתעסקות הזאת. אני לא חושבת שאני אמצעי לשיווק הקורס. עשיתי את הקורס כמו כל אחד אחר, ומה שאתם עושים עכשיו זה עוול לקורס. המשפחות הגיעו כדי לחגוג, ולא כדי להצטלם מול כל מצלמה. ברמה האישית, לא נעים לי כרגע". לשאלה אם השתלם לה לעשות את הקורס הזה, השיבה פלד: "אדע כשאשתחרר".
בטקס הסיום החגיגי אמר הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז: "בימים בהם עומדת על סדר היום הציבורי שאלת חלוקת הנטל, אני חושב שתעודת הזהות האמיתית של כל החפץ בביטחון ישראל היא השירות בצה"ל. מגיעה לכם לחיצת יד אמיצה ומחיאות כפיים".
נשיא המדינה, משה קצב, הודה לכל חיילי צה"ל העומדים על משמרתם, ובמיוחד לחיילי יחידת דובדבן "על הביטחון שהעניקו למדינת ישראל ולתושביה, בעבר, בהווה ובעתיד". דבריו זכו לתשואות רמות בקהל המשפחות של מסיימי הקורס. בוגרי הקורס יוצבו היום על הספינות השונות של חיל הים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:אלכס קלומויסקי
אורה פלד. לא נעים לי כרגע
צילום:אלכס קלומויסקי
צילום:אלכס קלומויסקי
קרוביה של פלד שבאו לעודדה בטקס
צילום:אלכס קלומויסקי
צילום:אלכס קלומויסקי
הנשיא קצב לוחץ את ידיהם של בוגרי הקורס
צילום:אלכס קלומויסקי
מומלצים