שתף קטע נבחר

הרב עובדיה ומתנגדו הגדול - בחופת דרעי

ההחלטה הזו מעוררת גלים של התרגשות בעולם החרדי: מחר, בחתונת בתו של אריה דרעי, יעמדו זה לצד זה הרב עובדיה יוסף מנהיג ש"ס, ואחד ממתנגדיו החריפים - הרב שמואל אוייערבך, מגדולי הרבנים הליטאים. והכל בזכות הויתור של הרב עובדיה

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, והרב שמואל אוייערבך, הנמנה על מתנגדיו החריפים, עשויים לסדר ביחד את החופה והקידושין בחתונת בתו של האסיר אריה דרעי שמחה עם תלמיד הישיבה הליטאית "מעלות התורה" מנחם אביטן. זאת לאחר שהרב עובדיה יוסף ויתר על הזכות לקדש את בני הזוג.
לפני מספר ימים הגיעו שמחה דרעי ואמה יפה לביתו של הרב עובדיה יוסף והסבירו לו את המילכוד בו הן נמצאות, שכן החתן הוא תלמיד מובהק של הרב אוייערבך וקרוב לו כבן ממש.
הבעיה הפכה חריפה, שכן לא רק שעל פי הנהוג בעולם החרדי סידור הקידושין שמור לראש הישיבה של החתן, במקרה זה גם מדובר באחד מגדולי הדור הליטאיים. הרב עובדיה הקשיב לנשים לבית דרעי והחליט כי הוא מוחל על כבודו ומוותר על עריכת סידור הקידושין.
לאור זאת, הוחלט כי תחת החופה יעמדו שני הרבנים - הרב עובדיה יוסף והרב אוייערבך. הרב אוייערבך הוא זה שיברך את הברכה "מקדש עמו ישראל על ידי חופה וקידושין", שמהווה את אקט סידור הקידושין, החתן יענוד את הטבעת על אצבעה של הכלה ויאמר "הרי את מקודשת לי כדת משה וישראל" והרב עובדיה יוסף יברך את שבע ברכות הנישואין.
הויתור של הרב עובדיה יוסף התקבל בהתפעלות על ידי מקורביו של דרעי. אחד מהם אמר: "שוב הוכח שכשמדובר בטיפול במצוקות אנושיות, אין רב יותר צדיק ורגיש מהרב עובדיה יוסף".
במושגים של העולם החרדי, העובדה שהרב עובדיה יוסף והרב הליטאי שמואל אוייערבך יעמדו תחת חופה אחת ויערכו את הטקס ביחד היא רעידת אדמה אידיאולוגית. במיוחד לאור העובדה שהרב אוייערבך נחשב לאחד האידיאולגים הנוקשים ביותר בעולם הליטאי.
בשעות שנותרו עד החתונה צפוי מסע לחצים כבד כנגד הרב אוייערבך כדי שלא יבצע את האקט הזה שיש בו משום מתן הכשר ולגיטימציה אשכנזית לרב עובדיה יוסף.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
הרב עובדיה. מחל על כבודו
צילום:דודו בכר
צילום ערוץ 1
דרעי. פיוס בחתונה?
צילום ערוץ 1
מומלצים