שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השופט זיילר יעמוד בראש ועדת החקירה לאסון ורסאי
  נשיא בית המשפט העליון מינה את חבריועדת החקירה הממלכתית שהוקמה בעקבות האסון. בראשה יעמוד נשיא ביהמ"ש המחוזי בירושלים, וחבריה הנוספים יהיו פרופ' ארנון בנטור, ד"ר מחמוד עבאסי, עו"ד נעמי שטרן והאלוף יצחק בן ישראל. הוועדה לא תחקור את אסון ורסאי עצמו, אלא את "מכלול השאלות המקצועיות והמשפטיות הנוגעות לאחריות על בטיחות מבנים ומקומות המשמשים ציבור"

  חמישה שבועות אחרי האסון, שבו קיפחו את חייהם 23 בני אדם, הודיע (ו') נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, על הרכבה של ועדת החקירה הממלכתית, שקמה בעקבות האסון.
  הועדה תמנה חמישה חברים, בראשם נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, השופט ורדי זיילר. יתר חברי הוועדה הם פרופ' ארנון בנטור מהטכניון, הסופר ד"ר מחמוד עבאסי, עו"ד נעמי שטרן והאלוף יצחק בן ישראל.
  ועדת החקירה לא תחקור את אסון ורסאי עצמו, שחקירתו נמצאת בידי המשטרה. לפי כתב המינוי שלה, "הוועדה תבדוק את מכלול השאלות המקצועיות והמשפטיות הנוגעות לאחריות על בטיחות מבנים ומקומות המשמשים ציבור, לרבות ובמיוחד כאלה המשמשים אירועים ציבוריים רבי משתתפים, ובתוך כך גם מבני חינוך וספורט. ייבדקו מבנים קיימים, וכן שינוי במבנים והקמת מבנים חדשים, לרבות המלצה על סגירת מבנים".
  לאחר שתיערך בדיקה ראשונית, תחליט הוועדה על המשך עבודתה. המלצות ומסקנות יועברו לממשלה, ובסמכות הוועדה להוציא גם הגשת דו"חות ביניים לפי הצורך.

  חברי הוועדה:

  נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, השופט ורדי זיילר – יו"ר הוועדה. כיהן כחבר ועדת החקירה שחקרה את משבר המניות הבנקאיות בשנת 1983.
  פרופ' ארנון בנטור – פרופ' להנדסה אזרחית בטכניון, מומחה בעל שם עולמי בטכנולוגיה של הבנייה וחומרי בנייה. מכהן כיו"ר הוועדה הטכנית המקצועית של האיגוד הבינלאומי למכוני מחקר ובדיקות בתחום החומרים.
  ד"ר מחמוד עבאסי – סופר, איש ציבור, עורך ומתרגם.
  עו"ד נעמי שטרן – הייתה פרקליטת מחוז ת"א בתחום האזרחי, כיום נציגת שר המשפטים בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בת"א.
  האלוף יצחק בן ישראל – ד"ר לפילוסופיה, ראש אגף מחקר ופיתוח אמצעי לוחמה ותשתית טכנולוגית במשרד הביטחון, חבר בדירקטוריון התעשייה האווירית. קיבל במהלך שירותו הצבאי שורת פרסים, ובהם פעמיים פרס ביטחון ישראל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום גלי תיבון
  השופט ברק. הרכיב את הוועדה
  צילום גלי תיבון
  מומלצים