שתף קטע נבחר

פרס: צריך להיפגש עם ערפאת

פרס מותח ביקורת על העובדה שנציגים רשמיים של ישראל לא נפגשים עם ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לצורך דיון בהפסקת האש. כמו כן הוא מלגלג על הההצעה להחליף את מנהיגות ערפאת

שר החוץ שמעון פרס משיב מלחמה בגין הביקורת שהוטחה נגדו על הפגישה עם ערפאת בשבוע שעבר: פרס מותח היום (ה') ביקורת על כך שנציגים ישראלים לא נפגשים רשמית עם ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, כדי לדון בנושא הפסקת האש, גם אם ללא דיון בסוגיות המו"מ המדיני.
בנאום בפני מחוז הקיבוצים והמושבים במפלגת העבודה בתל אביב, הציע פרס לא להשאיר את המגעים עם ערפאת ואנשיו לאנשי צה"ל והשב"כ, מצד אחד, ולאישים בינלאומיים כמו קולין פאוול ויושקה פישר, מהצד השני.
לדברי פרס, יש לשאוף לשיחות עם ערפאת באמצעות "נציגות ישראלית", שתוכל לדון עימו באופן רציני.
כמו כן לגלג פרס על ההצעו שנשמעו מהימין לאחרונה, לגרום להחלפתו של ערפאת כמנהיג הרשות. "ערפאת מייצג את סבלם של הפלסטינים", אמר פרס, וציין כי המצב עשוי להחמיר אם המנהיגות האלטרנטיבית של הפלסטינים תגיע מהחמאס. את ההצעה להחליף את ערפאת הוא כינה: "הצעה בלתי רגילה במקוריותה, מפי אדם גדול ששמו קליינר".
כמו כן התייחס פרס למצב של הפלסטינים בשטחים ולאחריותה של ישראל. "לא פשוט לנו לברוח מאחריות למה שקורה שם". לדבריו, האינתיפאדה אינה מתנהלת בין ערפאת לבין ראש הממשלה אריאל שרון, "אלא בין שני עמים שכרגע אין להם אמון זה בזה ולשניהם אין אמונה בשלום".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
ערפאת ופרס בפגישה האחרונה. "נציגות ישראלית"
צילום רויטרס
מומלצים